Не "прошмигнуть": Росіян залишать без авто з Європи, країни ЄС майже перекрили лазівку через Білорусь

ранзит автомобілів із Європейського Союзу (ЄС) до Росії через Білорусь нарешті почали перекривати. Жорсткі обмеження вже запровадили Польща та Латвія, найближчим часом до них може приєднатися Литва. Саме через ці країни автомобілі возили до РФ в обхід санкцій, передають Патріоти України.

Так, Польща з 23 березня перестала випускати на транзит до Білорусі всі авто з об'ємом двигуна понад 1,9 л або вартістю дорожчою за 50 тис. євро. Про це повідомили білоруські учасники ринку, які безпосередньо пов'язані з перегоном авто.

Крім того, у водіїв, які везуть машини безпосередньо до Білорусі (не транзитом) , почали вимагати документи, які підтверджують безпеку угоди з т.з. санкцій. Зокрема, на митниці просять показати підтвердження від виробника, що експорт авто дозволено за межі ЄС та що виробник знає, хто продає та хто купує авто.

Додатково виробник повинен підтвердити, що знає кінцевого власника автомобіля та впевнений, що машина не буде перепродана. Водій при цьому повинен підписати заяву, що знає про кримінальну відповідальність за фальсифікацію такого документа.

Вже за три дні, 26 березня, за словами перегонників, аналогічні обмеження почали застосовувати на кордоні Латвії та Білорусі. Також повідомляється, що на кордоні з Литвою їм уже почали "ставити додаткові питання", що може свідчити про підготовку до обмежень і в цій країні.

Втім, Литва і так суворо стежить за тим, щоб авто після перетину кордону прямувало саме до Білорусі, а не до Росії. Тобто проблеми вже мають ті, хто купує машину не для себе, а на перепродаж. І саме тому, за словами учасників ринку, усі "підозрілі" машини їхали до Білорусі через Польщу та Латвію.

Як розповів білоруський перегонник авто в TikTok, "вся ця лавочка з перегоном тачок закінчилася". "Можна буде, звичайно, вивезти через Туреччину, через Болгарію, через треті країни поромом, але транзит до РФ, через РБ суворо заборонено. Поки просто розвертають, повертають назад до Польщі, але я думаю, що скоро і анулюватимуть еекспортні делкарації (ЄХ )... Ануляція EX буде рівносильна забороні повторної затаможки у Польщі цієї машини", розповів учасник ринку.

Втім, з 1 квітня ситуація може погіршитися ще сильніше. З цієї дати росіяни також не зможуть реєструвати в РФ автомобілі з Білорусі, розмитнені за пільговим тарифом. В результаті їхній інтерес до реекспорту авто з Білорусі може впасти ще більше. Тому, як прогнозують білоруські ЗМІ, після 1 квітня влада європейських країн спробує повноти закрити лазівки для реекспорту автомобілів до Росії. У самій РФ це призведе до ще більшого зростання популярності китайських авто.

Заборона на експорт авто з ЄС до Росії передбачена постановою Ради Євросоюзу № 833/2014. Згідно з ним, для продажу, постачання, переміщення або експорту, безпосередньо чи опосередковано, певного списку товарів до Росії потрібен попередній дозвіл.

Після повномасштабного вторгнення Росії до України до цього списку потрапили й автомобілі. Спочатку в березні 2022 туди включили люксові авто, а з червня 2023 - будь-які авто з об'ємом двигуна більше 1,9 літра, а також електромобілі і гібриди. Для Білорусі такі санкції не запроваджувалися. І тому заборонені авто із ЄС почали гнати до Росії саме через цю країну.

Роботу схеми підтверджує митна статистика. Якщо в 2020-2021 роках з ЄС до Білорусі поставили легкових машин на 200-300 млн. євро, то в 2022 році обсяги збільшилися до 1,5 млрд. євро - майже в 5 разів. За 2023 рік показник зріс ще більше – до 2,4 млрд євро.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...