Не рятують навіть дотації ЄС: Польські фермери налякані конкуренцією аграріїв України, чия продукція в умовах рівної конкуренції завойовує європейські ринки

Україна має значну перевагу площ і частки орних земель над польськими. До того ж земля в Україні більш родюча, ніж у Польщі, а господарства більші за масштабом

Польські аналітики почали обговорювати питання підготовки місцевого агроринку до конкуренції з Україною на тлі можливих швидких переговорів про початок вступу України до ЄС. Про це у вівторок, 7 листопада, повідомило польське сільськогосподарське видання Тygodnik rolniczy.

Незабаром Україна може наблизитися до переговорів про вступ до ЄС. У зв’язку з цим, на думку польських аналітиків, одним з першочергових завдань майбутнього міністра сільського господарства буде підготовка польського сільського господарства до конкуренції з Україною.

"Захист агропродовольчого ринку та підготовка його до конкуренції з Україною є найбільшим викликом, з яким зіткнеться польське сільське господарство після вступу України до ЄС", - пише видання.

Зазначається, що Україна має величезний сільськогосподарський потенціал. В країні дуже родючий ґрунт і сприятливий клімат. За підрахунками Великопольської сільськогосподарської палати, площа сільськогосподарських угідь в Україні становить 41,3 млн га, що втричі більше, ніж у Польщі.

Окрім того, частка орних земель у загальній площі України є однією з найвищих і становить 54 відсотки, тоді як середній рівень у країнах Європи – близько 35 відсотків. В Україні на одного жителя припадає вдвічі більше, ніж у середньому в Європі.

Польські фермери побоюються, що після вступу України до ЄС потенціал українського сільського господарства значно розвинеться, і вони не витримають конкуренції з агрохолдингами.

Видання також наводить думки польських фермерів щодо їхнього майбутнього після вступу України до ЄС:

  • Ми як фермери не маємо шансів, коли чуємо про переговори про членство України в ЄС;
  • Той, хто не їздив в Україну і не бачив її потенціал, не уявляє, що нас може чекати. Я не маю наміру вирощувати в Судетах полбу чи просо.

У Ягеллонському клубі вважають, що невдоволення фермерів вступом України в ЄС може спричинити серйозну кризу.

Нагадаємо, Європейська комісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на внутрішній документ комісії.

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...