В Україні обмеження на перекази між фізичними особами у розмірі 150 тис. грн на місяць або 50 тис. грн для клієнтів із високим рівнем ризику продовжують діяти і після 1 квітня. Хоча НБУ скасував таке обмеження, воно продовжить діяти завдяки меморандуму про прозорість ринку платіжних послуг, підписаному переважною більшістю учасників ринку. Про це "Інтерфакс-Україна" розповіли представники великих банків, передають Патріоти України.
У ПриватБанку підтверджують незмінність лімітів на перекази в межах ризик-орієнтованого підходу. В банку пояснили, що хоча НБУ, зі свого боку, скасував універсальне обмеження в 150 тис. грн, натомість надавачі послуг мають самостійно контролювати операції клієнтів відповідно до критеріїв, визначених меморандумом.
"НБУ не скасовував обмеження, він їх не продовжив. Меморандум є чинним. і всі його положення працюють", – пояснив Ощадбанк в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
Зі свого боку в НАБУ зазначили, що станом на 1 квітня 2025 року до меморандуму приєдналося 52 банки та дві фінансові компанії (NovaPay та RozetkaPay) із 60 банків, які працюють на ринку, а текст документу не змінювався після підписання.
У Райффайзен Банку додали, що скасування лімітів не стало несподіванкою для ринку. За словами представників банку, правила меморандуму вже довели свою ефективність у боротьбі з незаконними схемами, зокрема дроп-активністю.
Нагадаємо, 1 квітня в Україні спливає термін дії тимчасового ліміту в 150 тис. гривень, який діяв щодо карткових переказів фізосіб. Втім, "послаблення обмежень" буде суто технічним, оскільки паралельно з цим Національний банк України разом із банками затвердив інший документ, згідно з яким обмеження діють безстроково і до того ж поступово посилюватимуться.
Водночас, паралельно з цим рішенням НБУ з 1 січня 2025 року почав діяти меморандум банків і фінкомпаній, укладений з регулятором. Він уже не передбачав винятків для IBAN, а ліміти на переклади запроваджені ним безстроково. Таким чином, з 1 квітня ліміт 150 тис. грн нікуди не подіниться.
Як мінімум до 1 травня українці платитимуть існуючі тарифи за електроенергію та природний газ. Однак пізніше цього року тарифи на енергоносії можуть зрости, передають Патріоти України. Такий ймовірний прогноз надав заступник директора Асоціації енергет...
У 20 числах березня завершився термін чергового внесення авансових платежів єдиного податку та військового збору для ФОПів 1 та 2 груп (2862,4 грн та 4160 грн відповідно). Тим часом у податковій службі повідомляють, що на сьогодні у трьох тисяч фізосіб...