Зниження ціни на нафту – тимчасовий процес. Про це розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, передають Патріоти України.
"Нафтою починають цікавитися, коли бачать пікові значення. Про неї активно говорили, коли був стрибок ціни до $80 за барель. Зараз котирування впали до $25. Під час карантинних заходів сповільнюються робочі процеси. А тому світове споживання нафти скорочується. У будь-якому випадку після стабілізації ситуації ціна повернеться до $50-60 за барель", – каже Корольчук.
Пояснює, що для України здешевлення нафти не таке вже й хороше. "З одного боку, нафтопродукти дійсно подешевшали. А це вплинуло на зниження вартості бензинів, дизпалива. Щоправда ціна могла впасти ще більше, якби не валюта. При курсі 24-25 гривень за долар, уже зараз побачили б 24 гривні за літр пального. З іншого боку, - обсяг споживання в країні впав на 30%. А це збитки компаній, недоплачені податки у бюджет", - пояснює експерт.
За його словами, зниження цін на АЗС побачили споживачі, які ще мають грошові запаси. Більшість українців змін не відчули. "Коли ціна нафти стабілізується, то не факт, що робочі процеси в Україні після кризи вийдуть на рівень хоча б лютого 2020-го. Прогнозують, що повернутися до таких показників зможемо не раніше лютого 2021 року", - каже Корольчук.
У 2025 році пенсії ветеранів війни, які брали участь у забезпеченні національної безпеки та оборони, а тим паче мають інвалідність залишаться без змін. Нові норми про обмеження виплат не стосуються цієї категорії громадян. Про це розповів Пенсійний фон...
У Верховній Раді планують ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію у 2025 році. Про це в інтерв’ю Українським Новинам розповів перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутат Верховної Ради від фр...