Не все так просто: Експерт пояснив, що дешева нафта означає для України

Для України здешевлення нафти не таке вже й хороше.

Зниження ціни на нафту – тимчасовий процес. Про це розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, передають Патріоти України.

"Нафтою починають цікавитися, коли бачать пікові значення. Про неї активно говорили, коли був стрибок ціни до $80 за барель. Зараз котирування впали до $25. Під час карантинних заходів сповільнюються робочі процеси. А тому світове споживання нафти скорочується. У будь-якому випадку після стабілізації ситуації ціна повернеться до $50-60 за барель", – каже Корольчук.

Пояснює, що для України здешевлення нафти не таке вже й хороше. "З одного боку, нафтопродукти дійсно подешевшали. А це вплинуло на зниження вартості бензинів, дизпалива. Щоправда ціна могла впасти ще більше, якби не валюта. При курсі 24-25 гривень за долар, уже зараз побачили б 24 гривні за літр пального. З іншого боку, - обсяг споживання в країні впав на 30%. А це збитки компаній, недоплачені податки у бюджет", - пояснює експерт.

За його словами, зниження цін на АЗС побачили споживачі, які ще мають грошові запаси. Більшість українців змін не відчули. "Коли ціна нафти стабілізується, то не факт, що робочі процеси в Україні після кризи вийдуть на рівень хоча б лютого 2020-го. Прогнозують, що повернутися до таких показників зможемо не раніше лютого 2021 року", - каже Корольчук.

Відставка глави НБУ: Експерти зробили прогноз, наскільки може ослабнути гривня

неділя, 5 липень 2020, 13:52

На тижні, що минає, монотонна стабільність на валютному ринку, яка тривала понад півтора місяці, була порушена. З 1 липня курс долара різко пішов вгору, подолавши на наступний день позначку в 27 гривень, і на цьому не зупинився. Сприяло такому значному...

У Зеленського пояснили, що відбувається з "кінцем епохи бідності" на прикладі мінімалки

неділя, 5 липень 2020, 12:58

Реальний прожитковий мінімум повинен бути на рівні 4236 гривень. Прожитковий мінімум в Україні становить 50% від фактичного. З 1 липня цей показник становить 2118 гривень. Тобто, реальний ПМ повинен бути на рівні 4236 гривень. Про це в ефірі телеканалу...