Не вистачає робочих рук: Фермери Британії не можуть збирати врожай через війну в Україні

Через війну в Україні британські фермери не можуть збирати врожай - не вистачає українських робочих рук. Зокрема, минулого року українці отримали близько 67% із 30 000 сезонних віз Великої Британії для роботи на фермах, проте зараз цей показник неухильно знижується. Замінити ж українців на робітників їх інших країн може виявитися не так просто - оскільки це може призвести до виникнення низки проблем, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі Bloomberg. Зазначається: заміну українцям британці шукають у Таджикистані, Молдові та Непалі.

"Нові ринки пов'язані з новими ризиками. У тому числі, що з робітників стягуватимуться незаконні збори за наймання від місцевих операторів. Також вони пов'язані з незнанням ними або недовірою до системи охорони праці у Великій Британії", – йдеться у матеріалі.

Крім того, наголошується, додаткові витрати на навчання нових працівників із віддалених країн чинитимуть додатковий тиск на продовольчі ціни. Які й так уже "наближаються до рекордно високого рівня у всьому світі".

Зі свого боку, директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі наголосив: якщо розв'язана Росією війна проти України не закінчиться, світ очікує "пекло на землі". За таким же сценарієм все піде, якщо хоча б не розблокують українські порти – щоб можна було вивезти зерно. "Ця війна виявилася руйнівною. Це дуже, дуже страшний час. Нам загрожує пекло на землі. Найкраще, що ми можемо зробити прямо зараз, – це покласти край цій клятій війні в Україні та відкрити порти", – сказав він.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...