В уряді запевнили українців, що цього опалювального сезону віялові відключення електрики не застосовуватимуться. Проте, деякі експерти вважають, що вони вже відбуваються. Просто енергетики маскують їх під планові роботи. Насправді ж, споживачів відключають цілими вулицями, щоби знизити енергоспоживання, зазначають Патріоти України.
Чим відрізняються планові відключення електроенергії від віялових, і що потрібно знати споживачам про свої права, розповіла прес-служба Нацкомісії, яка здійснює регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕКП).
Віялові відключення електроенергії пов'язані з необхідністю зниження навантаження на енергомережу. А планові відрізняються від віялових відключень електроенергії тим, що їх планують заздалегідь, і про них сповіщають споживачів завчасно. Вони можуть бути пов'язані з модернізацією, будівництвом або ремонтом електричних мереж.
Тривалість запланованих обмежень не повинна перевищувати певного ліміту часу. Крім того, планові відключення мають відповідати ще деяким вимогам. У разі порушення постачальником електроенергії цих вимог споживачі мають право звернутися зі скаргою до НКРЕКП.
Якщо постачальники електроенергії порушують хоча б один пункт цих правил, споживачі мають право поскаржитися на них до НКРЕКП. А Нацкомісія, у свою чергу, може застосувати до них штрафні санкції.
Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...