Новий податковий режим для таксистів і кур'єрів: Коли він запрацює в Україні

Проєкт закону №10166, в якому описано ідею впровадити новий податковий режим для неофіційно зайнятих осіб з базовою ставкою 6% від доходу, навряд чи знайде підтримку серед депутатів у парламенті. Про це сказала в інтерв'ю "РБК-Україна" голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа, передають Патріоти України.

За її словами, шанси на те, що за цей законопроєкт проголосують — мінімальні. "Його вже називають: "Стригти кур'єрів Гловою". Я думаю, що в цього законопроєкту мінімальні шанси на ухвалення", — сказала вона.

У чому суть нового законопроєкту

Головна перевага нового податкового режиму — знижена ставка і максимальна автоматизація. Це означає, що банк буде автоматично списувати зі спеціального рахунку підприємця суму, яка необхідна для сплати податку.

Одним з авторів закону №10166 є перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк. "Метою законопроєкту є створення умов для отримання додаткового, нерегулярного або незначного доходу без реєстрації фізичною особою підприємцем під час здійснення окремих видів діяльності (у сфері надання послуг) шляхом запровадження спеціального режиму для сплати податку на доходи такими фізичними особами", — ідеться в пояснювальній записці до проєкту.

Використовувати новий режим оподаткування можна буде:

  • якщо не використовується праця найманих працівників;
  • якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 153 розміри мінімальної заробітної плати (у 2023 році це — 1 025 100,00 грн.);
  • якщо особа здійснює розрахунки за виконані роботи або надані послуги виключно з використанням реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій, за винятком осіб, які провадять окремі види діяльності виключно шляхом отримання доступу до цифрових платформ та повідомили оператора цифрової платформи про застосування спеціального режиму оподаткування доходів.

Новим податковим режимом, як передбачалося, зможуть користуватися деякі представники зі сфери послуг. Це кінологи, няні, медсестри, особи, які здійснюють догляд за хворими, зайняті роботою по дому, кур'єри, водії таксі, сантехніки та електрики, майстри-ремонтники, фотографи. Загалом у проєкті 20 видів діяльності.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в ОП вирішили відмовитися від податкової реформи, в рамках якої мають знизитися ставка ПДВ, податок на прибуток і податок на доходи фізосіб (ПДФО) до 10%. Причина: у МВФ нововведення вважають недоцільним. Також Фокус розповідав, як у Кабміні хочуть вирішити проблему з блокуванням ПДВ-накладних.

Маленька перемога Трампа у торгівельній війні: Apple перенесе збірку всіх iPhone для ринку США з КНР – FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 18:46

Хоча торгівельна війна з КНР, котру розпочав Трамп, наразі для її ініціатора проходить не дуже, все таки певні здобутки таки є. Apple Inc. планує перенести в Індію виробництво всіх iPhone для ринку США вже наступного року на тлі розпочатої Вашингтоном ...

Бережіться! Шахраї атакують власників карток "ПриватБанку" - як не потрапити у пастку

п’ятниця, 25 квітень 2025, 18:25

Шахраї, щоб заволодіти грошима громадян або отримати доступ до їхніх персональних даних, використовують різні «чутливі теми» для людей, в тому числі й тему війни, передають Патріоти України. Зокрема, власникам карток «ПриватБанку» аферисти повідомляють...