В Україні зменшилось виробництво макаронів. У липні-листопаді 2021 року було випущено на 8% менше продукту, порівняно з аналогічним показником минулого року. Також на 9% було зменшено виробництво борошна. Разом із тим низка харчових підприємств багатьох галузей можуть взагалі припинити роботу – через високі ціни на газ, передають Патріоти України.
Про скорочення виробництва макаронів і борошна повідомляє UkrAgroConsult. Наголошується: менше в країні почали виробляти й інших продуктів переробки зерна. Зокрема:
Круп виробляти стали більше
Водночас виробництво круп за цей період в Україні зросло. Зокрема:
Україна може припинити виробляти їжу
В Україні можуть закритися молочні заводи, птахофабрики, пекарні, цукрозаводи та інші підприємства. Як повідомляють представники цих галузей та експерти, загроза для виробництва полягає у дорогому газі. За їхніми словами, за запропонованих постачальниками цін на газ у 59,63 грн/куб собівартість кілограма м'яса птиці, наприклад, зросте з 6,4 до 14 грн.
У зимовий період сільське господарство та харчова промисловість зазнають серйозних збитків через ціни на енергоресурси в країні, розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич "ГолосUA". Його слова підтвердив виконавчий директор асоціації "Союз птахівників" Сергій Карпенко під час пресконференції.
"Насамперед збитків зазнають тепличні комбінати й господарства, які вирощують у зимовий період овочі. Прогнозують, що 80% таких домогосподарств або зупиняться, або взагалі перестануть займатися овочівництвом цього року", – каже Томич.
Найбільше зупинення виробництва загрожує невеликим підприємствам із виробництва птиці та яєць. Наразі Україна експортує 30-40% цих продуктів. Але якщо ціни зростуть через газ, вітчизняний експорт може стати неконкурентоспроможним, що вдарить уже по всіх виробниках.
Раніше у "Союзі молочних підприємств України" заявили, що якщо у січні 2021 року ціна газу становила 4,9 грн/кубометр, то на січень 2022-го постачальники встановили ціну у 59-62 грн/куб.
"У структурі власності виробництва молочних продуктів частка енергоносіїв становитиме понад 25%. Це призведе до глибокої економічної кризи молочної промисловості, яка і так переживає нелегкі часи... Постачання газу за цією ціною унеможливлять роботу молокопереробних підприємств і призведуть до їх зупинення", – наголосили в об'єднанні.
Виробники молокопродуктів також нарікають на неможливість покрити витрати на газ за рахунок підвищення цін на свою продукцію. Причин існує дві:
Крім того, в Україні низка кондитерських компаній повідомила про плани повністю або частково згорнути виробництво продукції. Причина – високі ціни на газ.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...