Опинилися на грані: Україна скоротила виробництво макаронів та борошна - виробники їжі погрожують взагалі закрити підприємства

В Україні зменшилось виробництво макаронів. У липні-листопаді 2021 року було випущено на 8% менше продукту, порівняно з аналогічним показником минулого року. Також на 9% було зменшено виробництво борошна. Разом із тим низка харчових підприємств багатьох галузей можуть взагалі припинити роботу – через високі ціни на газ, передають Патріоти України.

Про скорочення виробництва макаронів і борошна повідомляє UkrAgroConsult. Наголошується: менше в країні почали виробляти й інших продуктів переробки зерна. Зокрема:

  • хліба та хлібобулочних виробів – на 1%;
  • висівок – на 7%,
  • кормів – на 4%.

Круп виробляти стали більше

Водночас виробництво круп за цей період в Україні зросло. Зокрема:

  • круп та борошна грубого помелу з м'якої пшениці та полби виробили на 7% більше;
  • круп та борошна грубого помелу з вівса, кукурудзи, рису, ячменю та інших зернових культур – на 9%,
  • рису напівобробленого, обробленого або подрібненого – на 3%.

Україна може припинити виробляти їжу

В Україні можуть закритися молочні заводи, птахофабрики, пекарні, цукрозаводи та інші підприємства. Як повідомляють представники цих галузей та експерти, загроза для виробництва полягає у дорогому газі. За їхніми словами, за запропонованих постачальниками цін на газ у 59,63 грн/куб собівартість кілограма м'яса птиці, наприклад, зросте з 6,4 до 14 грн.

У зимовий період сільське господарство та харчова промисловість зазнають серйозних збитків через ціни на енергоресурси в країні, розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич "ГолосUA". Його слова підтвердив виконавчий директор асоціації "Союз птахівників" Сергій Карпенко під час пресконференції.

"Насамперед збитків зазнають тепличні комбінати й господарства, які вирощують у зимовий період овочі. Прогнозують, що 80% таких домогосподарств або зупиняться, або взагалі перестануть займатися овочівництвом цього року", – каже Томич.

Найбільше зупинення виробництва загрожує невеликим підприємствам із виробництва птиці та яєць. Наразі Україна експортує 30-40% цих продуктів. Але якщо ціни зростуть через газ, вітчизняний експорт може стати неконкурентоспроможним, що вдарить уже по всіх виробниках.

Раніше у "Союзі молочних підприємств України" заявили, що якщо у січні 2021 року ціна газу становила 4,9 грн/кубометр, то на січень 2022-го постачальники встановили ціну у 59-62 грн/куб.

"У структурі власності виробництва молочних продуктів частка енергоносіїв становитиме понад 25%. Це призведе до глибокої економічної кризи молочної промисловості, яка і так переживає нелегкі часи... Постачання газу за цією ціною унеможливлять роботу молокопереробних підприємств і призведуть до їх зупинення", – наголосили в об'єднанні.

Виробники молокопродуктів також нарікають на неможливість покрити витрати на газ за рахунок підвищення цін на свою продукцію. Причин існує дві:

  • низька купівельна спроможність населення;
  • відмова торгових мереж перепідписувати нові договори, у яких передбачено значне зростання цін на молокопродукти.

Крім того, в Україні низка кондитерських компаній повідомила про плани повністю або частково згорнути виробництво продукції. Причина – високі ціни на газ.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...