Останній місяць затишшя: Банкір розповів, що може статися з курсом долара восени

Найближчими днями в Україні не очікується різкої зміни готівкового курсу долара. За прогнозами, принаймні до 13 числа американська валюта коштуватиме 37-37,5 грн. А ось восени, можливо, відбудуться зміни, які зможуть значно вплинути на курс валют,передають Патріоти України.

Як розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, у вересні – на початку жовтня "цілком можлива суттєва подія на ринку – повернення до єдиного курсу валют". Тож серпень може стати останнім місяцем курсового затишшя.

"Грубо кажучи, серпень стане "підготовчим" місяцем для подальшої реалізації стратегії НБУ щодо лібералізації валютного ринку. Наразі йдеться про повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют. Водночас ринок готується до вересневих змін, які можуть суттєво вплинути на курс валют", – сказав банкір.

Що буде з офіційним курсом

У самому ж НБУ розповіли OBOZREVATEL, що, ймовірно, не змінюватимуть офіційний курс долара в 36,6 грн до кінця 2023 року. Що вселяє оптимізм щодо ситуації на ринку, адже раніше там прогнозували, що до закінчення 2023-го офіційний курс доведеться підвищувати до 38,2 грн.

Відстрочать і обмежать ослаблення курсу гривні кілька факторів. Зокрема:

  • заходи щодо підвищення привабливості нацвалюти;
  • суттєва міжнародна фінансова підтримка.

Який курс сьогодні

Вранці 9 серпня вартість американської валюти в середньому становила 37/37,5 грн (купівля/продаж). Найдешевше серед найбільших банків готівкові долари продавав державний ПриватБанк (по 37,3 грн). Найдорожче купити американську валюту пропонували у "Креді Агріколь" (37,9 грн).

Купував готівку за найнижчою ціною Універсал Банк (36,25 грн). А найвигідніше продавати американську валюту сьогодні було в Укрексімбанку та ПУМБ (по 37 грн).

Готуйтеся до удару! Українцям влітку можуть повернути відключення світла

середа, 14 травень 2025, 11:56

В Україні в липні-серпні можливі погодинні відключення електроенергії через сильну спеку, яка традиційно призводить до зростання споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Очікується, що це може спричинити дефіцит у системі, якщо частина ене...

Є великі перепони: У FT розкрили реальні перспективи угоди про надра зі США і пояснили, чому вигод можна не чекати 10 років

середа, 14 травень 2025, 11:28

Угода про надра між Україною та США не призведе до запуску видобутку щонайменше протягом десяти років і потребуватиме значних інвестицій з боку приватного сектору. Про це повідомляє газета Financial Times, передають Патріоти України. Угода має на меті ...