Оце так! ЄС хоче пом'якшити покарання для країн за допомогу Росії в обході санкцій

ЄС планує в 11-му санкційному пакеті пом'якшити покарання для третіх країн за допомогу Росії в обході санкцій. Згідно з останньою версією 11-го пакету санкцій, переглянутою POLITICO, покарання третіх країн за допомогу Росії в обході санкцій розглядається як "виняткові, крайні заходи", передають Патріоти України.

Це пов'язано з побоюваннями, висловленими кількома країнами ЄС, зокрема, Німеччиною, щодо того, що такий механізм завдасть шкоди дипломатичним відносинам і навіть приведе країни в обійми Росії і Китаю. Згідно з більш ранньою версією документа від 5 травня, з яким ознайомився POLITICO, замість ударів по країнах, які дозволяють реекспорт підсанкційних товарів в Росію, Берлін пропонує зосередитися на компаніях.

Остання версія пропозиції про санкції передбачає більш обережний і покроковий підхід, перш ніж застосовувати санкції до третіх країн. Натомість він класифікує такі кроки як "виняткові, крайні заходи". І, в якості останньої зміни проекту, комісія повинна буде продемонструвати, що "вжиті альтернативні заходи виявилися неефективними", перш ніж карати треті країни.

За словами трьох дипломатів ЄС, країни ЄС тепер сподіваються укласти угоду по пакету на наступному тижні. Консультації пройдуть перед наступним обговоренням посланцями ЄС 7 червня. "Домовленість близька", - сказав один з них, додавши, що точні терміни "все ще важко передбачити".

Японія надала Україні гранти на 22 мільярди гривень: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...