Оце так! ЄС хоче пом'якшити покарання для країн за допомогу Росії в обході санкцій

ЄС планує в 11-му санкційному пакеті пом'якшити покарання для третіх країн за допомогу Росії в обході санкцій. Згідно з останньою версією 11-го пакету санкцій, переглянутою POLITICO, покарання третіх країн за допомогу Росії в обході санкцій розглядається як "виняткові, крайні заходи", передають Патріоти України.

Це пов'язано з побоюваннями, висловленими кількома країнами ЄС, зокрема, Німеччиною, щодо того, що такий механізм завдасть шкоди дипломатичним відносинам і навіть приведе країни в обійми Росії і Китаю. Згідно з більш ранньою версією документа від 5 травня, з яким ознайомився POLITICO, замість ударів по країнах, які дозволяють реекспорт підсанкційних товарів в Росію, Берлін пропонує зосередитися на компаніях.

Остання версія пропозиції про санкції передбачає більш обережний і покроковий підхід, перш ніж застосовувати санкції до третіх країн. Натомість він класифікує такі кроки як "виняткові, крайні заходи". І, в якості останньої зміни проекту, комісія повинна буде продемонструвати, що "вжиті альтернативні заходи виявилися неефективними", перш ніж карати треті країни.

За словами трьох дипломатів ЄС, країни ЄС тепер сподіваються укласти угоду по пакету на наступному тижні. Консультації пройдуть перед наступним обговоренням посланцями ЄС 7 червня. "Домовленість близька", - сказав один з них, додавши, що точні терміни "все ще важко передбачити".

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...