Оцінка НБУ: Рожкова розповіла, в яких банках українцям тримати кошти безпечно

Катерина Рожкова зазначила, що залишилося майже 10 банків, бізнес-моделі яких були нежиттєздатними.

Катерина Рожкова. Фото: Цензор. НЕТ.

Серед найбільших банків України немає проблемних. Про це в інтерв'ю порталу "Мінфін", яке вийшло 26 грудня, заявила перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова, передають Патріоти України.

"Сьогодні серед 30 найбільших банків таких (проблемних) немає. Періодично деякі проблеми можуть виникати, але навіть стрес-тести говорять, що ситуація нормалізувалася", - сказала вона. Водночас, за словами Рожкової, кілька банків щороку демонструють за стрес-тестами погані показники.

"Ми бачимо там структурні проблеми з балансами, з якими потрібно працювати. Але чогось страшного ми не очікуємо. У них є можливість виправити ситуацію. Що стосується невеликих банків, тобто кількох, які викликають у нас занепокоєння. Але вони не займають якоїсь значної частки на ринку, тому серйозної загрози не становлять", - сказала вона.

Рожкова зазначила, що за підсумками 2018 року, залишилося майже 10 банків, бізнес-моделі яких були нежиттєздатними. "Ці установи - переважно спадщина банківського "бебі-буму" 2011-2013 років. У них були порожні баланси, ефективно вони не працювали. Стратегія власників цих банків була в тому, щоб продати банки, коли закінчиться криза і на ринок прийдуть інвестори. Але бізнес із продажу банківських ліцензій вже закінчився в Україні. Такої кількості потенційних інвесторів просто немає", - заявила вона.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...