
В Україні вже з квітня можуть підвищити вартість електроенергії для населення. Пропонують кілька схем підвищення тарифів, за однією з них вони зростуть у два рази - з нинішніх 1,44 грн/кВт-год до 2,8 грн/кВт-год, передають Патріоти України.
Необхідність збільшення тарифів влада пояснює кількома причинами, головна з яких гостра потреба відновлення пошкодженої в результаті російських атак енергетичної інфраструктури до наступного опалювального сезону. А на це необхідні величезні суми.
Впровадити повноцінний ринок для електроенергії в Україні хотіли ще до повномасштабної війни. І ось обстріли енергетичної інфраструктури та зростання собівартості комунальних послуг знову повернули до порядку денного питання підвищення тарифів.
Зараз розглядають кілька концепцій підвищення тарифів, найрадикальніша - зростання цін одразу до ринкового рівня. За іншими схемами пропонується запровадити графіки поетапного підвищення.
"Всього існує чотири варіанти підвищення тарифу", - сказав UBR перший заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко.
Так, за одним з них для невеликих обсягів споживання передбачається тариф у 2,8 грн/кВт-год, а для великих можуть встановити ринкову ціну. Ще одна схема - встановити для всіх споживачів єдиний тариф у 2,8 грн за кіловат.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...