З 10 грудня в Україні набирає чинності перший етап обмежень обігу пластикових пакетів – заборона використання безкоштовних пакетів у сфері обслуговування. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів, передають Патріоти України.
У магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів. Заборона не торкнеться біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипких продуктів та льоду.
Порушникам загрожують штрафи від 1700 до 3400 грн, а за повторне порушення сума штрафу становитиме від 3400 до 8500 грн.
Мета такого рішення – запобігти розповсюдженню пластикових відходів. "Використання пластикових пакетів стане виваженішим, а українці поступово звикнуть купувати пакети лише за реальною потребою… Практика, яка зараз вводиться в Україні, не нова. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу…", – зазначив Руслан Стрілець, в.о. міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.
За його словами, у Туреччині, лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їхнє використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 000 тонн пластику. В Ірландії після запровадження податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...