Потрібні додаткові скоординовані зусилля: Нафтове ембарго не змусить Путіна припинити війну, - експерт

Грошові втрати Росії від запровадження нафтового ембарго будуть не настільки суттєвими, щоб перекрити їй можливість фінансувати війну в Україні. Про це повідомив директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.

Він зазначив, що у відповідь на вторгнення РФ в Україну США, Канада та ЄС оголосили про запровадження ембарго на імпорт російських вуглеводнів. Таким чином, до 5 лютого 2023 року під заборону потрапить 43% російського нафтового експорту.

За його словами, вплив цих обмежень, який можна буде оцінити в цілому лише за підсумками 2023 року, буде тривалим і неоднозначним. Але при цьому можливе суттєве здорожчання цін на нафту у світі. "Оскільки інші постачальники не гарантують збільшення видобутку, здатного компенсувати ці обсяги й задовольнити очікуване зростання попиту, ціни на нафту марки Brent до кінця 2022 року зростуть до 140-150 доларів за бар. Це призведе до подорожчання нафтопродуктів у державах-імпортерах на 30-40%", - вважає експерт.

Аналіз Рябцева свідчить, що втрати РФ від запроваджуваного ембарго не здатні скоротити її доходи так, щоб припинити чи урізати фінансування війни в Україні. "Просте вилучення з ринку 3% світового споживання нафти може призвести до виникнення ситуативної нестачі пального в державах, які запровадили обмеження. Потрібні спільні зусилля держав-партнерів та України, щоб нейтралізувати відповідні ризики та критично обмежити фінансову спроможність Росії до ведення загарбницької війни", - підсумував експерт.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...