Грошові втрати Росії від запровадження нафтового ембарго будуть не настільки суттєвими, щоб перекрити їй можливість фінансувати війну в Україні. Про це повідомив директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.
Він зазначив, що у відповідь на вторгнення РФ в Україну США, Канада та ЄС оголосили про запровадження ембарго на імпорт російських вуглеводнів. Таким чином, до 5 лютого 2023 року під заборону потрапить 43% російського нафтового експорту.
За його словами, вплив цих обмежень, який можна буде оцінити в цілому лише за підсумками 2023 року, буде тривалим і неоднозначним. Але при цьому можливе суттєве здорожчання цін на нафту у світі. "Оскільки інші постачальники не гарантують збільшення видобутку, здатного компенсувати ці обсяги й задовольнити очікуване зростання попиту, ціни на нафту марки Brent до кінця 2022 року зростуть до 140-150 доларів за бар. Це призведе до подорожчання нафтопродуктів у державах-імпортерах на 30-40%", - вважає експерт.
Аналіз Рябцева свідчить, що втрати РФ від запроваджуваного ембарго не здатні скоротити її доходи так, щоб припинити чи урізати фінансування війни в Україні. "Просте вилучення з ринку 3% світового споживання нафти може призвести до виникнення ситуативної нестачі пального в державах, які запровадили обмеження. Потрібні спільні зусилля держав-партнерів та України, щоб нейтралізувати відповідні ризики та критично обмежити фінансову спроможність Росії до ведення загарбницької війни", - підсумував експерт.
В Україні хочуть запровадити єдиний формат для індексації пенсійних виплат. Так, спеціальні пенсії більше не будуть прив'язані до зростання зарплат. Про це розповіла на YouTube-каналі "Що з економікою" міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, пе...
Міністерство соціальної політики України запропонувало збільшити виплати при народженні дитини до 50 тис. грн одноразово. Зараз така виплата становить 10 320 грн, тобто можливим є підвищення майже в 5 разів, передають Патріоти України. Відповідний про...