Повернення "ПриватБанку" Коломойському призведе до дефолту України, - політтехнолог

У разі перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського олігарх Ігор Коломойський може отримати назад у свою власність ПриватБанк, що призведе до втрати Україною 7-8 мільярдів доларів – а це приблизно річний бюджет на оборону і безпеку нашої країни. Про на телеканалі "Прямий" заявив політтехнолог Віктор Уколов, зазначають Патріоти України.

Політтехнолог нагадав, що зараз триває суд за позовом Ігоря Коломойського щодо визнання приватизації ПриватБанку незаконною, а 18 квітня розпочинаються судові дебати у цій справі, які передують винесенню рішення.

"Тому те, що Коломойський заявив, що він проти повернення йому ПриватБанку, а претендує лише на те, щоб йому повернули 2 мільярди доларів, це може означати, що олігарх хоче і повернути ПриватБанк, і забрати ще 2 мільярди зверху.

Зрозумійте. 7-8 мільярдів доларів – це приблизно оборонний бюджет України, а якщо їх вийняти з державного бюджету у разі перемоги Зеленського, то наступить жахлива ситуація. Ми постанемо перед перспективами дефолту, адже наступного року Україну має повернути 12,7 мільярдів доларів боргів зовнішнім кредиторам.

Таким чином нам доведеться або оголосити дефолт, або позичати ці гроші у Росії, як це робив Янукович. Така ситуація призведе до величезного падіння гривні, а раз так станеться, то витрати на оборону і безпеку будуть різко обрізані. І завершитися це може надзвичайно жаливи подіями", - зазначив експерт.

Він також додав, що у разі перемоги Зеленського на виборах, судову систему може бути повернено під контроль Адміністрації президента, як за часів Віктора Януковича, а тому суд у справі ПриватБанку може винести рішення на користь Коломойського, який і веде коміка на виборах.

Зазаначимо, як раніше повідомив ЗМІ Ігор Коломойський, він хоче повернути 2 млрд доларів капіталу ПриватБанку, а від самої фінансової установи може відмовитися.

Експерт розповів, що буде з курсом у жовтні: Які чинники вплинуть на гривню

четвер, 21 вересень 2023, 17:53

Наступного місяця готівковий валютний ринок формуватимуть кілька важливих чинників, проте за всіма ознаками курсовий коридор буде в досить звичних для останнього часу межах, передають Патріоти України. Про це у коментарі УНІАН розповів начальник департ...

Прогнози здійснюються: В Україні знову подорожчали всі види пального

четвер, 21 вересень 2023, 17:30

В Україні знову подорожчали всі види пального: автогаз, бензин та дизель. У період з 20 по 21 вересня середня ціна по країні на бензин марки А-95 зросла на 16 копійок - до 54,65 грн/л, передають Патріоти України. Як свідчать дані щоденного цінового мон...