Встановлення та експлуатація твердопаливного котла обійдеться дешевше пеллетного і дозволить використовувати будь-яке паливо для опалення та економії на комунальних платежах. Про це повідомляє видання Gazeta.ua, яке цитує інтерв'ю жителя міста Миргород Полтавської області Станіслава Марківця, передають Патріоти України.
Чоловік розповів про свій досвід опалення будинку за допомогою твердопаливного котла. "Коли почав платити за газ тисячами гривень, змінив котел на твердопаливний. Окупився за два сезони. За дровами їздимо з кумом, у нього свій автобус. Пилю електропилкою", - розповів він.Чоловік радить, як вибрати твердопаливний котел, в залежності від потреб та опалювальної площі. Також вибирати слід з невеликим запасом, впевнений він.
"Потужність розраховується за схемою - один кіловат на 10 квадратів опалювальної площі. Якщо будинок має 160 квадратних метрів, то потужність котла повинна бути не менше 16 кіловат", - зазначає Марковець.
При цьому він підкреслює, що при виборі котла слід звертати увагу на матеріал, з якого той зроблений. Листова сталь дешевше, але швидше руйнується, а ось чавун довговічний, але боїться різких перепадів температур. Сам Марковець придбав котел, що працює на будь-якому виді палива.
"На одному завантаженні горить 5-6 годин. Як закинув з вечора дрова, то вранці ще теплий дух в будинку стоїть. Пелетний котел працює довше, але пелети дорогі. Мені не підходить. Котел обладнаний автоматикою. Датчики контролюють процес горіння, додають або зменшують потужність , в залежності від температури в приміщенні. Дрова в котлі не горять, а тліють. Газ, що виділяється, згорає в спеціальній камері. Завдяки такій технології коефіцієнт корисної дії значно вище. Тепло не вилітає в трубу", - зазначає Марковець.
За його словами, котел повинен працювати цілий рік, щоб всередині не утворювався руйнівний конденсат. При цьому в міжсезоння котел вмикають на мінімальну потужність, щоб в будинку не було жарко.
"Через відключення котла на його стінках збирається конденсат, метал руйнується. За рік-два доведеться міняти. Якщо використовувати котел в звичайному режимі, він може перегрітися і вийти з ладу. Щоб цього не було, я купив теплоаккумулятор, який забирає надлишкове тепло, дозволяє контролювати температуру, береже котел від перегріву і конденсату і економить дрова ", - резюмує чоловік.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...