Українські біженці у Великій Британії ризикують втратити житло та роботу через затримки у продовженні віз, що призводить до восьмитижневої перерви у підтвердженні їхнього статусу. Правозахисники закликають уряд автоматизувати процес, щоб уникнути хаосу та соціальної кризи серед біженців. Про це пише The Guardian, передають Патріоти України.
Проблема полягає в тому, що Міністерство внутрішніх справ Британії наразі обробляє заявки вручну, а не автоматично, що створює величезне навантаження на систему:
Міла, біженка з Харкова, розповіла The Guardian, що через проблеми з продовженням візи її орендодавець виставив квартиру на продаж, але вона не може переїхати, поки не отримає підтвердження статусу. "Коли ми приїхали, мої діти спали на підлозі, і це був жахливий період для нас. Я не хочу, щоб моя донька знову опинилася в такій ситуації", – каже вона.
Наталія з Києва зазначила виданюю, що не може продовжити договір оренди, оскільки її господар вимагає підтвердження візи мінімум на рік. "Мені знадобилися місяці, щоб знайти це житло, і тепер через бюрократію я можу його втратити", – пояснює вона.
Багато правозахисників вважають, що проблему легко вирішити, автоматизувавши продовження віз, як це зробили деякі країни ЄС. Сімона Шехтман, керівниця ініціативи Birmingham for Ukraine, зазначає, що через цю ситуацію сім’ї, які пережили війну, знову змушені жити в страху та невизначеності. "Дуже боляче слухати одну і ту ж історію від людей, які пройшли через війну. Автоматичне продовження могло б зняти цю проблему", – каже вона.
Професор Сара Джонс з Бірмінгемського університету наголошує, що форму для поновлення важко заповнити навіть тим, хто добре володіє англійською. "Попередження, що будь-яка заява, подана поза 28-денним вікном, буде відхилена, створює додатковий стрес", – пояснює вона.
Крім того, шахраї почали використовувати ситуацію, пропонуючи пришвидшене оформлення віз за тисячі фунтів. Петро Ревко, голова Об’єднання українців у Великій Британії, називає третю річницю війни і без того важким періодом для біженців, а ця бюрократична плутанина лише погіршує ситуацію.
"Затримка спричинила поширення паніки та чуток. Це величезний удар по людях, які намагаються адаптуватися", – зазначає він. Ще одна проблема, яка турбує українських біженців – їхній статус у майбутньому.
"Люди пустили коріння, а діти, які приїхали у 2-річному віці, вже більше пов’язані з Британією, ніж із країною, яку покинули" – каже Шехтман. На тлі критики уряд Великої Британії розглядає можливість спрощення процедури продовження віз, але поки що чітких рішень не ухвалено.
Українські біженці, які вже постраждали від війни, зараз змушені боротися ще й з бюрократичними перепонами. Поки уряд не запровадить зміни, тисячі людей ризикують залишитися без житла, роботи та будь-якої визначеності щодо свого майбутнього.
Енергетики просять громадян споживати електроенергію ощадливо у період з 7:00 до 20:00. Станом на ранок у п'ятницю споживання електроенергії в Україні стабілізувалось на рівні попереднього дня. Про це повідомило Укренерго 7 лютого, передають Патріоти У...
Українцям краще не купувати молочні продукти на ринках, бо виробники часто нехтують тим, що додавати у склад продукції. Про це розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств Арсен Дідур в інтерв'ю ЕП, передають Патріоти України. "Знаю на ринк...