"Прощай, немытая": Лукашенко отримав значну перемогу у нафтовій війні з Путіним. Перший танкер із США прибув у порт Клайпеди

Перший танкер з американською нафтою для Білорусі прибув у порт Клайпеди (Литва). Далі сировина піде на переробку. Про це повідомили в суботу в концерні "Белнефтехим", повідомляють Патріоти України з посиланням на ТАСС.

"У порт Клайпеди 5 червня о 23:00 прибув і став під розвантаження танкер з 77 тис. тонн американської нафти сорту Bakken. Далі нафта буде направлена залізницею на Новополоцький НПЗ", – поінформували в концерні.

Транспортування триватиме близько 1,5 тижня. В "Белнефтехиме" уточнили, що це 12-а танкерна поставка у цьому році від альтернативних постачальників. Загальний обсяг танкерних поставок вже перевищив 1 млн тонн нафти.

Чому поставки із США важливі для Білорусі

Незважаючи на те, що публічно президент Білорусі Олександр Лукашенко називає Росію найближчою братською державою, протягом останнього року він послідовно шукає альтернативних постачальників нафти. Так Білорусь знижує залежність від поставок з Росії.

Білорусь вже купувала сировину у Саудівській Аравії, Норвегії, Азербайджану. Про поставки з США країни домовилися в середині травня.

Білорусь почала шукати альтернативних постачальників нафти після тарифної війни між Кремлем і Мінськом. РФ дала пільги своїм нафтозаводам (так званий "податковий маневр"), які звільнили російських продавців нафти від частини мит. У Білорусі заявили, що через це отримали збитків на $330 млн.

Нульова декларація, котру незабаром запровадять в Україні: Кому це вигідно, скільки доведеться заплатити

неділя, 12 липень 2020, 9:06

Корупціонери та тіньові ділки з непомірними "чорними доходами" зможуть зажити по-новому, відбувшись символічним внеском до держбюджету. Рівень тіньової економіки України досі найвищий у Європі. Про амністію говорять уже кілька років, її обіцяв запровад...

Оптимізація відчаю: Окупанти кидають війська на прокладку трубопроводу між Тайганським і Сімферопольським водосховищами протяжністю понад 60 км

неділя, 12 липень 2020, 8:25

Майже пересохле Сімферопольське водосховище сподіваються поповнити водами з-під Білогорська, напоївши столицю Криму та численні військові бази окупантів, котрі повиростали у степовому Криму як гриби після дощу. Окупаційна влада Криму вирішили прокласти...