"ПриватБанк" без попередження заблокував рахунок клієнта - і тепер заплатить десятки тисяч компенсації

В Україні один з судів першої інстанції задовільнив позов клієнта ПриватБанку та зобов'язав фінансову установу заплатити 20 тис. грн компенсації (5 тис. грн - моральної шкоди, та 15 тис. грн - за юридичні послуги). "Приват", як і інші банки, без попередження та пояснення клієнтів блокують рахунки клієнтів через підозрілі операції в межах фінансового моніторингу. Суд вважає такі дії незаконними, передають Патріоти України.

Як йдеться в рішенні Хмельницького міськрайонного суду (провадження № 2/686/1805/24), правомірність блокування карткового рахунку є можливою лише у випадку подальшого вчинення банком дій, визначених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Ймовірно, йдеться про звернення до правоохоронців щодо можливого порушення клієнтом законів.

Враховуючи, що станом на момент блокування рахунку позивача, жодних кримінальних чи адміністративних проваджень з приводу підстав та порядку здійснення фінансових операцій правоохоронними органами не порушувалось, ухвал та постанов про арешт коштів судом чи виконавчою службою не приймалося, підстави для блокування були відсутні.

Разом з тим, на погляд Верховного Суду, від банку вимагається обов`язкове обґрунтування відмови в обслуговуванні рахунків клієнта. Так, Верховний Суд у своїх постановах від 29.04.2020 року у справі № 910/3245/19 і від 10.12.2020 року у справі № 910/507/20 акцентує увагу на тому, що банк не наділений необмеженим правом на відмову від обслуговування клієнта навіть на підставі присвоєння клієнту неприйнятно високого ризику.

"Стягнути з Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" моральну шкоду у розмірі 5000 грн., та витрати на правову допомогу у розмірі 15000 грн", – йдеться в рішенні суду.

За що блокують рахунки українців

Заблокувати картку можуть навіть за неоновлені дані про себе, якщо було накладено арешт виконавчою службою (через несплачені аліменти, невиконане судове рішення, прострочені штрафи тощо) або якщо фізична особа не зможе довести законне походження коштів.

Особливу увагу слід приділяти наступним випадкам:

  • зняття незвичайно великої суми готівки в регіоні, де ви зазвичай не знаходитеся;
  • великі онлайн-покупки, особливо вночі;
  • отримання великої суми на картку та її виведення готівкою;
  • операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами у сумі понад 30 тис. грн;
  • транзакції у сумі 400 тис. грн і більше.

Все за планом? Голова фінансового комітету Ради пояснив здешевлення гривні

четвер, 9 травень 2024, 16:47

З початку року курс гривні до долара впав на 5,8%, що відповідає плановим показникам, закладеним до державного бюджету України. Про це заявив голова комітету Данило Гетманцев. "Маємо помірні темпи девальвації гривні за перші 4 місяці на 5,8%. Це відпов...

Проблеми накривають: Російський "Газпром" почав розпродавати майно після рекордного в історії збитку

четвер, 9 травень 2024, 15:30

Отримавши перший за 25 років і рекордний за всю історію збиток, російський гігант "Газпром" розпочинає розпродаж майна. У середу компанія оголосила про пошук покупців на великі об'єкти нерухомості в Москві та Підмосков'ї. Серед них - офісні будівлі на ...