Бережіться, жертвою може стати кожен! "ПриватБанк" блокує перекази і рахунки українців, названо перелік причин

ПриватБанк, як і інші фінансові установи, за законом зобов'язаний проводити контроль операцій своїх клієнтів. Тимчасово зупиняють (блокують) будь-які підозрілі операції, передають Патріоти України.

Як розповіла виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова, в разі зупинення операції клієнту варто звернутися в банк і дізнатися, які документи потрібні, щоб зняти підозри. І що раніше такі документи надати банку, то швидше знімуть обмеження.

Серед поширених причин, за якими банк може заблокувати операцію, такі:

Стосуються діяльності чи поведінки клієнта

  • клієнт не може виразно пояснити, в чому полягає його ділова діяльність;
  • клієнт наполягає на терміновості проведення фінансової операції, демонструючи нервову поведінку, без наявності очевидних на те причин.

Стосуються фінансових операцій клієнта

  • незвично швидке проходження коштів через рахунок (незначне сальдо на початок і кінець дня і великий щоденний обіг коштів по рахунку);
  • проведення кількох фінансових операцій клієнтом протягом одного дня в одному відділенні, але з очевидною спробою обслуговуватися в різних працівників банку;
  • фінансова операція не є характерною для звичайної діяльності клієнта, а надані пояснення не аргументовані.

"Сама процедура зупинки проводиться відповідно до правил, наведених у нормативних документах регулятора, і контролюється на рівні відповідального працівника банку та Голови Правління банку. Тому, передусім, і банк і клієнт повинні розуміти вимоги одне одного і якомога швидше надати необхідні банку документи, щоб не допустити блокування коштів, або навпаки швидше їх розблокувати, якщо процес блокування вже відбувся", – пояснила Олена Коробкова.

Перевірка стосується не тільки переказів, а й навіть відкриття депозитів. Якщо українець щомісяця відкладав невелику суму із "сірої" зарплати, накопичив, наприклад, на квартиру і вирішив віднести гроші в банк (інакше легально угоду провести не вдасться), фінансова установа може відмовитися відкривати депозит.

"ПриватБанк заблокував рахунок без пояснення. Вимагаємо проходження ідентифікації. Все пройшов, рахунок усе одно залишився заблокований. Потім мені сказали, що у мене нібито на рахунку "ФОПа" були підозрілі операції, хоча операції були такими ж, як і минулого року. Написав заяву в банку, в ній було пояснення. Але й це не допомогло, тільки коли написав у себе в соцмережах, тільки тоді відреагували", – розповідає підприємець Ярослав.

Таких випадків – десятки і сотні. Одні банки витрачають величезні суми на введення автоматичного моніторингу операцій, інші ж економлять і в підсумку під блокуванням опиняються навіть ті операції, які не потрапляють під критерії "сумнівних".

Шалено злетить? Яким буде курс долара наприкінці 2024 року - прогноз експертів

вівторок, 23 квітень 2024, 18:44

За прогнозами експертів, середнє значення курсу у 2024 році становитиме 40,33 грн/долар. Наприкінці року курс зросте до 41,67 грн/долар, передають Патріоти України з посиланням на консенсус-прогноз за квітень 2024 року експертів та чиновників, оприлюдн...

"Поставки зброї можуть лише затягнути війну": Сіярто розкритикував допомогу Україні й заступився за Росію

вівторок, 23 квітень 2024, 14:49

Ситуація на полі бою стала критичною для України, вона перебуває "у дедалі більш невигідному становищі". Водночас Брюссель реагує на це новими постачаннями зброї, що "не наближає нас до миру", а навпаки – "готує до світової війни", передають Патріоти ...