"ПриватБанк" може із власної ініціативи змінювати пін-код вашої картки: Що це означає та чи треба хвилюватися

ПриватБанк може міняти PIN-код вашої банківської карти самовільно, тобто, без вашого ж відома? Це можливо? Виявляється, що так. Про таку ситуацію, принаймні, у Facebook 10 серпня розповіла Наталія Хоменко, яка й зіштовхнулася з "непорозумінням" і не змогла відразу зняти гроші. Чи дійсно така ситуація може статися і як діяти, коли PIN-код змінився, а ви про це не знали - читайте у матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

ПриватБанк самовільно міняє PIN-код?

Працівниця Держаної податкової служби Наталія Хоменко зіштовхнулася з тим, що за кілька днів ПриватБанк, клієнткою якого вона є, двічі змінив PIN-код її зарплатної картки. Дізналася вона про це лише тоді, коли не змогла зняти гроші із банкомату, ввівши нібито й правильні чотири цифри...

"Що робити, коли ПриватБанк самовільно двічі упродовж 10 днів міняє PIN-код від вашої пластикової картки без вашого відома, а ви дізнаєтеся по факту про зміну PIN-коду?" - запитала поради у Facebook-спільноті "Фінансові ринки України" жінка.

Чому таке трапляється?

У ПриватБанк підтвердили у коментарі, що дійсно автоматична зміна PIN-коду може відбуватися. Але при цьому, клієнт отримає СМС на фінансовий номер.

В чому ж причина? Якщо ви вже потрапили у подібну ситуацію, то панікувати не варто, як і не варто звинувачувати банк у якихось махінаціях. Адже фінустанова навпаки - захищає вас від шахраїв!

"Це відбувається з метою збереження коштів, якщо ви користуєтесь підозрілими банкоматами. Варто користуватися новим PIN-кодом, який надійшов вам в СМС", - розповіли у ПриватБанку.

Якщо подібна ситуація трапилася з вами, значить ви скористалися банкоматом чи терміналом, на якому було виявлено скіммер (або шиммер) - електронний пристрій, що дозволяє шахраям отримати інформацію про вашу картку.

Експерти кажуть, що саме у такому випадку працівники банку про всяк випадок змінюють PIN-коди всім клієнтам, хто користувався підозрілим терміналом чи банкоматом.

"У мене таке було. Коли прийшов у відділення розбиратися, перше запитання було: "Банкоматом в "Бджілці" (магазин по сусідству) користувалися?" Потім і в новинах було про затримання банди скіммерів, які в нашому районі банкомати обробляли. Так що поставтеся з розумінням", - радить Андрій Часовських.

Ще один варіант, якщо ви переживаєте за свої кошти і безпеку персональних даних, - обміняти карту на нову у відділенні банку.

Джерело: РБК-Styler

Втрачає ринки та валютну виручку: Bloomberg з'ясував, на скільки наразі впав російський експорт дизпалива

п’ятниця, 19 квітень 2024, 9:05

Експорт дизельного пального з Росії впав на 25% через атаки безпілотників на НПЗ, повідомило агентство Bloomberg. . Так, згідно з даними аналітичної компанії Kpler, за 10 днів до 13 квітня експорт російського дизеля становив у середньому 0,74 млн бар...

Гривня оновила антирекорд до долара США: Нацбанк підтягнув офіційний курс до біржевого

п’ятниця, 19 квітень 2024, 6:56

За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара на п'ятницю, 19 квітня, на рівні 39,6037 грн/$. Це новий історичний мінімум, попередній було зафіксовано на початку цього тижня на рівні 39,5737 грн/$. . Водночас курс...