Електроенергія, яка виробляється за допомогою генераторів, коштує в Україні в 11 разів дорожче, ніж струм із мережі. Тому використання генераторів можливе лише в екстрених ситуаціях і точково, передають Патріоти України.
Забезпечити ними стабільність енергосистеми на постійній основі неможливо. Про це розповів OBOZREVATEL директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко (дивитись відео можна нижче).
"Генератор – це не питання ефективності, це питання суто безпеки. Тому що вартість кіловат-години з генератора точно більша за 20 грн. І я знаю багатьох людей, які мають генератор, але включають його, тільки щоб зарядитися, і потім вимикають. Вони не можуть собі дозволити постійно використовувати генератор, коли немає електрики", – розповів Харченко.
Для порівняння: побутові споживачі в Україні платять за світло за тарифом 1,68 грн за кВт-год, що більш ніж в 11 разів дешевше порівняно зі струмом від генераторів. Бізнес платить за світло більше (понад 5 грн за кВт-год), але навіть комерційні тарифи незрівнянні з витратами на генерацію струму з бензину та дизеля.
Ба більше, деякі генератори не розраховані на постійне виробництво електроенергії. Передбачається, що їх включатимуть лише в екстреній ситуації.
"Звичайно, є різні генератори. Але це все одно рішення для складної години, для моменту відключення електроенергії. Це рішення виживання, а не постійного життя", – резюмував Харченко.
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...