Рішення для виживання, але не для життя: Скільки насправді коштує електроенергія від генератора

Електроенергія, яка виробляється за допомогою генераторів, коштує в Україні в 11 разів дорожче, ніж струм із мережі. Тому використання генераторів можливе лише в екстрених ситуаціях і точково, передають Патріоти України.

Забезпечити ними стабільність енергосистеми на постійній основі неможливо. Про це розповів OBOZREVATEL директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко (дивитись відео можна нижче).

"Генератор – це не питання ефективності, це питання суто безпеки. Тому що вартість кіловат-години з генератора точно більша за 20 грн. І я знаю багатьох людей, які мають генератор, але включають його, тільки щоб зарядитися, і потім вимикають. Вони не можуть собі дозволити постійно використовувати генератор, коли немає електрики", – розповів Харченко.

Для порівняння: побутові споживачі в Україні платять за світло за тарифом 1,68 грн за кВт-год, що більш ніж в 11 разів дешевше порівняно зі струмом від генераторів. Бізнес платить за світло більше (понад 5 грн за кВт-год), але навіть комерційні тарифи незрівнянні з витратами на генерацію струму з бензину та дизеля.

Ба більше, деякі генератори не розраховані на постійне виробництво електроенергії. Передбачається, що їх включатимуть лише в екстреній ситуації.

"Звичайно, є різні генератори. Але це все одно рішення для складної години, для моменту відключення електроенергії. Це рішення виживання, а не постійного життя", – резюмував Харченко.

Українцям пропонують роботу в ЄС: У яких країнах та скільки платять

субота, 28 січень 2023, 12:24

Українцям у ЄС пропонують роботу із зарплатою від 34 тис. до 72,2 тис. грн на місяць без особливих навичок. При цьому кількість вакансій значно зменшилась. Про це OBOZREVATEL розповіли аналітики EWL. Найбільше вакансій традиційно у Польщі. Польща. Робо...

Стало відомо, коли в Україні може початися дефіцит бензину - озвучено строки

субота, 28 січень 2023, 10:06

В Україні в березні-квітні може бути дефіцит пального. При цьому ситуація катастрофічною не буде. Це пов'язано з відмовою країн Європейського Союзу (ЄС) від постачання російських нафтопродуктів. У перші місяці після введення ембарго можуть бути невелик...