"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України.

Він зауважив, 10% податок на імпорт дуже необхідний в умовах війни.

Незвичний час потребує незвичних рішень

Фурса зазначив, що в мирний час він був би абсолютно не згодним з цим податком. Але в умовах війни цей крок є важливим. "Головна мета цього кроку – навіть не заробляння бюджетом грошей, а обмеження імпорту", – зазначив банкір.

Він додав, що обмеження імпорту необхідне, тому що споживча активність залишається високою, й імпорт дуже швидко відновився. А експорт – набагато менший, зокрема, і через заблокованість портів. "Як результат, іде сильний тиск на гривню, бо експорт-імпорт завжди мають балансуватися. І якщо балансу немає, то тут уже витрачаються резерви Центрального банку", – пояснив Фурса.

За його словами, Нацбанк дуже швидко втрачає резерви. Якщо така ситуація продовжиться, ми ризикуємо втратити макрофінансову стабільність.

"Це погане, але корисне рішення"

Фурса зазначив, що дійсно, як результат цього податку, на 10% зростуть ціни на деякі імпортні продукти. Але якщо Україна втратить макрофінансову стабільність, і курс гривні стане зовсім іншим, зростання цін буде набагато більшим. "Загалом це погане рішення, але це корисно погане рішення", – підкреслив банкір.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...