"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України.

Він зауважив, 10% податок на імпорт дуже необхідний в умовах війни.

Незвичний час потребує незвичних рішень

Фурса зазначив, що в мирний час він був би абсолютно не згодним з цим податком. Але в умовах війни цей крок є важливим. "Головна мета цього кроку – навіть не заробляння бюджетом грошей, а обмеження імпорту", – зазначив банкір.

Він додав, що обмеження імпорту необхідне, тому що споживча активність залишається високою, й імпорт дуже швидко відновився. А експорт – набагато менший, зокрема, і через заблокованість портів. "Як результат, іде сильний тиск на гривню, бо експорт-імпорт завжди мають балансуватися. І якщо балансу немає, то тут уже витрачаються резерви Центрального банку", – пояснив Фурса.

За його словами, Нацбанк дуже швидко втрачає резерви. Якщо така ситуація продовжиться, ми ризикуємо втратити макрофінансову стабільність.

"Це погане, але корисне рішення"

Фурса зазначив, що дійсно, як результат цього податку, на 10% зростуть ціни на деякі імпортні продукти. Але якщо Україна втратить макрофінансову стабільність, і курс гривні стане зовсім іншим, зростання цін буде набагато більшим. "Загалом це погане рішення, але це корисно погане рішення", – підкреслив банкір.

Чи не час НБУ знижувати облікову ставку?

неділя, 2 жовтень 2022, 10:38

Про консолідацію монетарної та фіскальної політик. Максимально можлива макроекономічна стабільність була забезпечена в тому числі героїчними діями Національного банку України. Швидкий і відносно безболісний перехід від режиму традиційного інфляційного ...

Персонал змушують підписувати угоди: Росія намагається передати Запорізьку АЕС Росатому, - глава Енергоатому

субота, 1 жовтень 2022, 16:52

Голова Енергоатому Петро Котін заявив, що Російська Федерація намагається передати Запорізьку АЕС російській енергетичній компанії Росатом. Окупанти змушують персонал підписувати відповідні угоди. Про це повідомляє The Guаrdian, передають Патріоти Укра...