"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України.

Він зауважив, 10% податок на імпорт дуже необхідний в умовах війни.

Незвичний час потребує незвичних рішень

Фурса зазначив, що в мирний час він був би абсолютно не згодним з цим податком. Але в умовах війни цей крок є важливим. "Головна мета цього кроку – навіть не заробляння бюджетом грошей, а обмеження імпорту", – зазначив банкір.

Він додав, що обмеження імпорту необхідне, тому що споживча активність залишається високою, й імпорт дуже швидко відновився. А експорт – набагато менший, зокрема, і через заблокованість портів. "Як результат, іде сильний тиск на гривню, бо експорт-імпорт завжди мають балансуватися. І якщо балансу немає, то тут уже витрачаються резерви Центрального банку", – пояснив Фурса.

За його словами, Нацбанк дуже швидко втрачає резерви. Якщо така ситуація продовжиться, ми ризикуємо втратити макрофінансову стабільність.

"Це погане, але корисне рішення"

Фурса зазначив, що дійсно, як результат цього податку, на 10% зростуть ціни на деякі імпортні продукти. Але якщо Україна втратить макрофінансову стабільність, і курс гривні стане зовсім іншим, зростання цін буде набагато більшим. "Загалом це погане рішення, але це корисно погане рішення", – підкреслив банкір.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...