Рівень бідності в Україні від початку війни збільшився майже удвічі - до 37%. Це значний показник, який спровокований війною. Про це повідомив в інтерв’ю Новини.LIVE очільник фінансового комітету ВРУ Данило Гетманцев, передають Патріоти України.
«Усі економічні процеси, які відбуваються в країні, вони відбуваються з певним знаком мінусу, бо на це впливає війна, на це впливають негативні очікування і все інше», — сказав він.
На думку Гетманцева, завершення бойових дій принесе протилежну тенденцію. Водночас очікувати миру недостатньо — треба вже починати обговорювати питання прожиткового мінімуму», — додав він.
Нагадаємо, Україну Світовий банк ще в липні 2024 року зарахував до країн з доходами, вищими за середні, а тому межа бідності для розрахунків щодо України становить 8,30 доларів на день.
Наразі середній розмір місячної пенсії від Пенсійного фонду в Україні становить 5789,05 гривень, а середня зарплата — 23 460 гривень. Тож середньостатистичний український пенсіонер живе за межею бідності, відповідно до класифікації Світового банку.
2024 року Світовий банк підрахував, що в Україні близько третини населення — 29% або 9 мільйонів громадян — живуть у бідності. Порівняно з 2020 роком ця цифра зросла на 1,8 мільйона громадян.
До кінця 2025 року Росія може втратити від 15 до 30 мільярдів доларів нафтових доходів через нову стелю цін на нафту. Якщо цей фактор використати "на повну", РФ втратить найбільше грошей. Про це заявив уповноважений президента України з питань санкційн...
Встановлений в Україні прожитковий мінімум у розмірі близько 3000 гривень не відображає реальних потреб та витрат людей. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Данило Гетманцев в інтервʼю для видання "Новини.LIVE", пе...