Різниця дуже значуща: Скільки платять за комуналку в Україні та Польщі, названо цифри

Вартість комунальних послуг у Польщі становить 6480 грн (967 злт), в Україні - близько 3000 грн. При цьому співвідношення до середньомісячної зарплати у перших - 15,5%, у громадян нашої країни - 21%, передають Патріоти України.

Середньомісячна зарплата в Польщі становить 41 758 грн, в Україні – 14 300 грн. Про це написав на своїй сторінці в Facebook голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Так, квартплата в Польщі (обслуговування багатоквартирного будинку) – приблизно 4000 грн на місяць (з урахуванням опалення, вивезення сміття, капремонту будинку і податку на землю). За газ жителі сусідньої країни платять до 100 грн на місяць. Електроенергія обходиться в 904 грн, вода і каналізація – до 200 грн.

"Тобто за існуючих комунальних тарифів середня зарплата по Україні повинна бути по всій Україні не менш ніж 15 500 грн, а не те, що ми маємо в більшості районних центрів, де зарплата не більш ніж 7-8000 грн", – пише Попенко.

Так, у червні середні нарахування для української сім'ї на комунальні послуги склали 704 грн, про це свідчать дані Держстату. Взимку, з урахуванням опалення, сума може бути удвічі вищою. Також варто відзначити, що в містах витрати на комуналку можуть бути значно вищі, ніж у селах (з урахуванням пічного опалення, відсутності в деяких будинках центрального водопостачання та ін.). Тому середні цифри "зрівнюють" ситуацію.

Травневі відключення світла: Ось чому українці лишилися без електрики саме зараз

понеділок, 20 травень 2024, 16:50

Багато українців обурюються, що відключення світла почалися, коли на енергосистему вже не тисне опалювальний сезон. І хоча це дійсно так, обстріли енергетичної інфраструктури російськими агресорами змусили енергетиків задіяти відключення саме зараз. Пр...

Саме час продати Путіна заради власного порятунку: Китай у квітні спіткав рекордний відтік капіталу

понеділок, 20 травень 2024, 16:42

У Сі Цзіньпіня залишається все менше часу на торги з Заходом, щоб обміняти відмову на підтримку воєнної машини Росії на порятунок економіки своєї країни. Відтік капіталу з Китаю у квітні поточного року погіршився до найбільшого показника з грудня 2016 ...