Розблокувати кордон з Польщею цілком реально: У Єврокомісії натякнули, хто гальмує процеси

В України є перспективи домовитися з Польщею про розблокування кордону без бійки за зерно та "стрибків" в імпорті, але все залежить від політичної волі чиновників. Потрібно, щоб польський уряд проявив бажання щось роботи. На прикладі Румунії очевидно, що запровадити ефективну модель введення дозволів на експорт - не якась нерозв'язна задача. Про це розповів УНІАН виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, передають Патріоти України.

"Що ж, я вважаю, що якби до цієї ситуації підходили раціонально, вона б уже була вирішена. Це не якась нерозв’язна задача. Ми це бачимо на прикладі Румунії, яка, за участі Єврокомісії, запровадила модель введення дозволів на експорт. І ми бачимо, що вона працює", - сказав він.

Чиновник пояснив, що транзитні дороги Румунії також є одними з головних у контексті "Шляхів солідарності" ЄС, до яких належить і Польща. Однак, завдяки ефективному застосуванню згаданої моделі, країна змогла уникнути "стрибків" імпорту на румунських ринках. Тобто українське зерно там не створює дестабілізуючого ефекту, підкреслив він.

"Отже, способи розв'язання цієї проблеми є. Але необхідно, аби уряд країни проявляв бажання її вирішити", - акцентував Домбровскіс. Високий єврочиновник наголосив: "Польща вже заборонила імпорт українського зерна, тож проти чого там протестують фермери?" Наразі ЄК намагається вести із ними стратегічний діалог, вжили деяких короткострокових заходів. Робота за цим напрямком триває, уточнив він.

Новий удар по кишені! У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір, - Forbes

четвер, 23 травень 2024, 10:50

Міністерство фінансів працює над законопроєктом щодо підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору. Про це пише Forbes з посиланням на джерела. Повідомляється, що військовий збір можуть підвищити від 1,5% до 5%. Таку ж ставку можуть за...

План не пройшов: Українку через суд змусили доплатити за електроенергію 36 тис. грн

четвер, 23 травень 2024, 10:45

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області зобов'язав клієнтку "Миколаївобленерго" доплатити за електроенергію 33 180 грн, а також додатково заплатити 3 тис. грн військового збору. Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому в Реєстрі суд...