В України є перспективи домовитися з Польщею про розблокування кордону без бійки за зерно та "стрибків" в імпорті, але все залежить від політичної волі чиновників. Потрібно, щоб польський уряд проявив бажання щось роботи. На прикладі Румунії очевидно, що запровадити ефективну модель введення дозволів на експорт - не якась нерозв'язна задача. Про це розповів УНІАН виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, передають Патріоти України.
"Що ж, я вважаю, що якби до цієї ситуації підходили раціонально, вона б уже була вирішена. Це не якась нерозв’язна задача. Ми це бачимо на прикладі Румунії, яка, за участі Єврокомісії, запровадила модель введення дозволів на експорт. І ми бачимо, що вона працює", - сказав він.
Чиновник пояснив, що транзитні дороги Румунії також є одними з головних у контексті "Шляхів солідарності" ЄС, до яких належить і Польща. Однак, завдяки ефективному застосуванню згаданої моделі, країна змогла уникнути "стрибків" імпорту на румунських ринках. Тобто українське зерно там не створює дестабілізуючого ефекту, підкреслив він.
"Отже, способи розв'язання цієї проблеми є. Але необхідно, аби уряд країни проявляв бажання її вирішити", - акцентував Домбровскіс. Високий єврочиновник наголосив: "Польща вже заборонила імпорт українського зерна, тож проти чого там протестують фермери?" Наразі ЄК намагається вести із ними стратегічний діалог, вжили деяких короткострокових заходів. Робота за цим напрямком триває, уточнив він.
Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов судді Верховного суду у відставці Галини Канигіної та підвищив їй пенсію до 365 177 грн (з перерахунком у бік збільшення). Раніше Пенсійний фонд, проти якого і подавала позов Канигіна, зменшив її...
У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...