Закарпаття відмовляється постачати паливо з Європи в інші регіони України. Як повідомив глава Закарпатської ОВА Віктор Микита, місцеві компанії хочуть в першу чергу забезпечити внутрішні потреби області. Зараз транзитом через регіон йде близько 30 тисяч тонн палива, передають Патріоти України.
"Закарпатські компанії відмовилися постачати паливо з Європи в інші регіони України до тих пір, поки не будуть забезпечені внутрішні потреби регіону", - написав голова Закарпатської обласної Військової адміністрації Віктор Микита, проте через пару годин повідомлення було видалено.
За словами регіонального політика, Закарпатська область створила механізми та умови, завдяки яким імпорт нафтопродуктів з країн Євросоюзу відбувається максимально оперативно - "без штучних перешкод і бюрократії".
Микита також додав, що всі постачальники палива працюють в одній команді на загальний паливний ринок регіону на однакових умовах.
"Сьогодні вони займають тут 40%, що більш ніж у десять разів перевищує частку до початку активної фази війни. Це головний показник персональної відповідальності кожного нашого підприємця за безпеку в паливно-енергетичному секторі Закарпаття", - підкреслив глава військової адміністрації.
Пізніше Закарпатська обласна адміністрація дала спростування свого початкового повідомлення, написавши, що "тези неправильно зрозуміли". "Ми не впливаємо на транзит палива. Це питання державного рівня", - сказав Микита.
Він також додав, що мова йшла про те, що місцеві підприємства не спекулюють на ціні і не продають паливо в інші області. За його словами, Закарпаття не хоче "забирати паливо в інших регіонів", тому намагається саме закрити свої потреби.
В Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою вирішити питання його дефіциту 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизельне паливо на 40-43%. Станом на 16 травня в мережах АЗС середня ціна на бензин А-95 становила 40,12 грн/л, дизпаливо – 43,25 грн/л.
17 травня уряд призупинив цінове регулювання на ринку палива. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...