Санкції дісталися пересічних росіян: Коли в РФ чекають пік звільнень та безробіття

В Росії багато підприємств почали скорочувати витрати – у тому числі, на зарплату співробітників. Пік же звільнень та безробіття очікується восени 2022 року. При цьому в самій РФ визнають: "під роздачу" потраплять ті напрямки, які "найбільшою мірою зазнали тиску з боку санкцій". Про це розповів один з головних експертів з ринку праці в Росії Олександр Сафонов, передають Патріоти України.

Він зазначив: наразі роботодавці думають над остаточною чисельністю свого колективу і кого саме їм доведеться скоротити. У зв'язку з цим, за його словами, слід очікувати на використання роботодавцями інструментів, "які були апробовані ще в середині 1990-х". Зокрема:

  • запровадження режиму скороченого робочого дня або робочого тижня із пропорційним зниженням оплати праці;
  • економії на фонді оплати праці – припинення індексації зарплат і виплат преміальних, пряме урізання зарплати при навантаженні, що зберігається або зростає, тощо;
  • використання відпусток за власний кошт зі збереженням формальної зайнятості.

"Ми маємо бути готові до поступового збільшення безробіття. Пік припаде на жовтень-листопад, коли всі ресурси стримування безробіття будуть відпрацьовані, і ті компанії, які не знайдуть заміни розриву логістичних ланцюжків, будуть змушені скорочувати персонал. Те, що безробіття зростатиме, це факт неминучий", – розповів Сафонов.

При цьому він підкреслив: нині ж на російському ринку праці панує "період напруженого очікування". Разом з тим, низка великих компаній "вже заявили про те, що планують скорочення персоналу на 10-20%".

Крім того, багато компаній вже скорочують кількість вакансій. Насамперед, йдеться про ті напрямки, "які найбільше зазнали тиску з боку санкцій". "Наприклад, банківський сектор, страхування. Пішла велика кількість вакансій, пов'язаних із цінними паперами за кордоном. Немає потреби у брокерах", – констатував Сафонов.

Депутати пропонують зберегти безплатне розмитнення авто, але не для всіх: Що треба знати

середа, 29 червень 2022, 6:28

о Верховної Ради внесено новий проєкт закону про розмитнення авто. Підготували його понад 60 народних депутатів. Про це написав у Facebook один із авторів законопроєкту Ігор Фріс. передають Патріоти України. Проєкт закону вносить зміни до Податкового ...

Стало відомо, коли АЗС в Україні скасують обмеження на кількість пального "в одні руки"

середа, 29 червень 2022, 6:20

Ліміти на кількість пального на українських автозаправних станціях скасують у липні.Про це заявив народний депутат Андрій Герус під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ, передають Патріоти України. Він зазначив, що у червні на ринок зайшло пон...