Санкції дісталися пересічних росіян: Коли в РФ чекають пік звільнень та безробіття

В Росії багато підприємств почали скорочувати витрати – у тому числі, на зарплату співробітників. Пік же звільнень та безробіття очікується восени 2022 року. При цьому в самій РФ визнають: "під роздачу" потраплять ті напрямки, які "найбільшою мірою зазнали тиску з боку санкцій". Про це розповів один з головних експертів з ринку праці в Росії Олександр Сафонов, передають Патріоти України.

Він зазначив: наразі роботодавці думають над остаточною чисельністю свого колективу і кого саме їм доведеться скоротити. У зв'язку з цим, за його словами, слід очікувати на використання роботодавцями інструментів, "які були апробовані ще в середині 1990-х". Зокрема:

  • запровадження режиму скороченого робочого дня або робочого тижня із пропорційним зниженням оплати праці;
  • економії на фонді оплати праці – припинення індексації зарплат і виплат преміальних, пряме урізання зарплати при навантаженні, що зберігається або зростає, тощо;
  • використання відпусток за власний кошт зі збереженням формальної зайнятості.

"Ми маємо бути готові до поступового збільшення безробіття. Пік припаде на жовтень-листопад, коли всі ресурси стримування безробіття будуть відпрацьовані, і ті компанії, які не знайдуть заміни розриву логістичних ланцюжків, будуть змушені скорочувати персонал. Те, що безробіття зростатиме, це факт неминучий", – розповів Сафонов.

При цьому він підкреслив: нині ж на російському ринку праці панує "період напруженого очікування". Разом з тим, низка великих компаній "вже заявили про те, що планують скорочення персоналу на 10-20%".

Крім того, багато компаній вже скорочують кількість вакансій. Насамперед, йдеться про ті напрямки, "які найбільше зазнали тиску з боку санкцій". "Наприклад, банківський сектор, страхування. Пішла велика кількість вакансій, пов'язаних із цінними паперами за кордоном. Немає потреби у брокерах", – констатував Сафонов.

Це може здивувати: Держстат назвав область, де ціни у 2024-му році зросли найсильніше

вівторок, 21 січень 2025, 12:30

Хоча доходи українців у вигляді зарплати зростають, в унісон із нею піднімаються і ціни на товари та послуги. Як результат — інфляція і зростання споживчих цін у 2024-му році виявилися вищими, ніж прогнозувалося раніше, і склали 12%, передають Патріоти...

Є нюанси: Чому деякі споживачі не отримують знижку при своєчасній оплаті комуналки

вівторок, 21 січень 2025, 11:45

Багато пенсіонерів, навіть з «великою» пенсією, намагаються економити на оплаті комунальних послуг, адже змушені берегти кожну копійку, передають Патріоти України. А оскільки постачальники послуг обіцяють «знижки» при своєчасній оплаті комуналки, то во...