Санкції виявилися "корисними" не для всіх: Росію накрила хвиля корпоративних банкрутств

Росію накрила хвиля корпоративних банкрутств: за перші два місяці 2024 року кількість збанкрутілих компаній збільшилася майже на 60% порівняно з минулим роком. У січні банкрутами визнали 571 компанію проти 364 року тому, а в лютому – 771 проти 478. Про це пишуть росЗМІ із посиланням на повідомлення про судові акти в Єдиному федеральному реєстрі відомостей про банкрутство (ЄФРСБ), передають Патріоти України.

Таким чином, приріст за січень 2024 року склав близько 57%, а за лютий – 61%. До цього кількість банкрутств нібито неухильно знижувалася: у 2021 році воно становило 10 306 випадків, а в 2023-му – 7400. Зниженню сприяв мораторій на банкрутства під час пандемії коронавірусу, так і санкційний мораторій у 2022 році.

«Незважаючи на дискусії щодо доцільності введення в 2022 році мораторію, постфактум можна стверджувати, що низці компаній вдалося підлаштуватися під нові економічні реалії та подолати складності», – каже радник Orchards Вадим Бородкін.

За його словами, у 2023 році великі кредитори, навіть «маючи законні можливості домагатися примусового стягнення та подавати заяви про банкрутство великих боржників, нерідко йшли іншим шляхом, домовляючись про реструктуризацію».

Проте 2024-го зростання кількості банкрутств може виявитися шокуючим – на це вказує статистика щодо процедур спостереження. Такі процедури запроваджуються судом після визнання обґрунтованою заяви про неспроможність юрособи від самого боржника чи його кредитора. Спостереження триває від п'яти місяців і більше. Воно показує кількість запусків нових банкрутних процесів у корпоративній сфері.

У 2023 році таке спостереження було введено в 7532 компаніях – це на 44,1% вище за показник 2022 року (5225 юрособ), коли діяв мораторій. У січні цього року кількість процедур спостереження зросла на 3%, а в лютому – на 3,2% рік до року. У переважній більшості випадків після завершення процедури спостереження компанію визнають банкрутом та відкривають конкурсне виробництво.

До слова, Росія може позбутись останнього іноземного банку. Влада США посилює тиск на Raiffeisen Bank – останній великий іноземний банк, який продовжує працювати в Росії та забезпечує половину всіх зовнішніх платежів російської економіки.

Частина українців мають можливість вийти на пенсію у 55 років: Хто саме та за яких умов

вівторок, 17 вересень 2024, 0:00

Українські жінки можуть вийти на пенсію в 55 років за наявності 30 років страхового стажу або роботи в шкідливих умовах. Також передбачені перехідні положення для жінок, народжених до квітня 1961 року, які можуть вийти на пенсію раніше 60 років, переда...

Країна більше заробила, ніж витратила: Біженці з України рекордно поповнили бюджет Чехії

понеділок, 16 вересень 2024, 19:59

Протягом першого півріччя 2024 року Чехія заробила 4,4 мільярда крон завдяки податкам і страховим внескам, сплаченим українськими біженцями, що перевищило державні витрати на їх підтримку. Українські біженці стали значним джерелом доходу для чеського б...