Санкції виявилися "корисними" не для всіх: Росію накрила хвиля корпоративних банкрутств

Росію накрила хвиля корпоративних банкрутств: за перші два місяці 2024 року кількість збанкрутілих компаній збільшилася майже на 60% порівняно з минулим роком. У січні банкрутами визнали 571 компанію проти 364 року тому, а в лютому – 771 проти 478. Про це пишуть росЗМІ із посиланням на повідомлення про судові акти в Єдиному федеральному реєстрі відомостей про банкрутство (ЄФРСБ), передають Патріоти України.

Таким чином, приріст за січень 2024 року склав близько 57%, а за лютий – 61%. До цього кількість банкрутств нібито неухильно знижувалася: у 2021 році воно становило 10 306 випадків, а в 2023-му – 7400. Зниженню сприяв мораторій на банкрутства під час пандемії коронавірусу, так і санкційний мораторій у 2022 році.

«Незважаючи на дискусії щодо доцільності введення в 2022 році мораторію, постфактум можна стверджувати, що низці компаній вдалося підлаштуватися під нові економічні реалії та подолати складності», – каже радник Orchards Вадим Бородкін.

За його словами, у 2023 році великі кредитори, навіть «маючи законні можливості домагатися примусового стягнення та подавати заяви про банкрутство великих боржників, нерідко йшли іншим шляхом, домовляючись про реструктуризацію».

Проте 2024-го зростання кількості банкрутств може виявитися шокуючим – на це вказує статистика щодо процедур спостереження. Такі процедури запроваджуються судом після визнання обґрунтованою заяви про неспроможність юрособи від самого боржника чи його кредитора. Спостереження триває від п'яти місяців і більше. Воно показує кількість запусків нових банкрутних процесів у корпоративній сфері.

У 2023 році таке спостереження було введено в 7532 компаніях – це на 44,1% вище за показник 2022 року (5225 юрособ), коли діяв мораторій. У січні цього року кількість процедур спостереження зросла на 3%, а в лютому – на 3,2% рік до року. У переважній більшості випадків після завершення процедури спостереження компанію визнають банкрутом та відкривають конкурсне виробництво.

До слова, Росія може позбутись останнього іноземного банку. Влада США посилює тиск на Raiffeisen Bank – останній великий іноземний банк, який продовжує працювати в Росії та забезпечує половину всіх зовнішніх платежів російської економіки.

Пенсія у 10,5 тис. грн: Стало відомо, кому з українців такі виплати гарантують у 2025 році

неділя, 6 липень 2025, 17:44

Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...

Закрутять гайки: НБУ збирається внести зміни до правил переказів без відкриття рахунків

неділя, 6 липень 2025, 11:38

НБУ може внести зміни до правил переказів без відкриття рахунку, за якими навіть при оплаті комунальних послуг через касу банку чи відділення Укрпошти доведеться вказувати податковий код, передають Патріоти України. Національний банк ініціює зміни до п...