"Серйозна криза чекає на Україну після виходу з карантину, кожен місяць якого обходиться в 120 млрд грн ВВП", - економіст

Щомісяця карантин обходиться Україні в 120 мільярдів гривень - це 30-40% місячного обсягу ВВП. Відбуваються вже незворотні процеси в економіці. Це загрожує банкрутством слабких підприємств, масовими неплатежами між суб'єктами економіки в посткарантинний період. Про це виданню "Апостроф" розповів експерт інституту GROWFORD Олексій Кущ, передають Патріоти України.

"Щомісяця карантин обходиться Україні в 120 мільярдів гривень ВВП – це 30-40% місячного обсягу. У річному обчисленні – це втрата 2-2,5% від темпів зростання ВВП. А ми планували рости на 3%. Ті, хто надають товари і послуги, втрачають приблизно 240 млрд грн в місяць", – сказав він.

За словами Куща, зараз країна знаходиться в зоні падіння ВВП, а економіка в 2020 році вже не виросте. "Мова йде про те, наскільки глибоко ми впадемо. Відбуваються вже незворотні процеси в економіці. Це загрожує банкрутством слабких підприємств, масовими неплатежами між суб'єктами економіки в посткарантинний період. Нацбанк оцінює в перспективі падіння нашого ВВП на 5%, МВФ – на 7%. Я думаю, що темпи падіння нашого ВВП будуть до 10%", – додав він.

Експерт також розповів, як країна буде відновлюватися після карантину. За його словами, Україну чекає дуже важкий період.

"Зараз економіка живе на старих запасах. Але після карантину їй доведеться адаптуватися до реальності, що склалася. Так що, основна криза чекає нас попереду. Посткарантинний період додасть в темпах падіння ще кілька відсотків. Змінилася кон'юнктура зовнішніх ринків також додасть кілька відсотків падіння. Світова економіка теж занурюється в кризу, сировини споживати будуть менше. Відповідно, Україна як сировинна економіка відчує на собі це першими. Будуть падати ціни на наші товари – продукти сільського господарства, метал", – вважає експерт.

Хіти тижня. Гривня наближається до абсолютного антирекорду: Фінансовий аналітик дав прогноз курсу валют на тиждень

понеділок, 19 жовтень 2020, 23:05

Найнижчий курс гривні до долара фіксувався 29 січня 2018 року - 28,54 гривні. За кілька днів він може бути побитий. Протягом найближчого тижня очікується зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 28,5 гр...

"Продовжуємо боротися": Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора відстояв 1 млрд грн у справі "ПриватБанку"

понеділок, 19 жовтень 2020, 20:44

Офіс генерального прокурора відстояв у Верховному Суді 1 мільярд гривень активів держави у справі АТ КБ «Приватбанк» та фактично попередив вибуття ще 28 мільярдів гривень за аналогічними позовами. Про це написала у Facebook Ірина Венедіктова, передають...