Шахраї прикидаються рекрутерами, щоб виманювати гроші в українців - схема аферистів

В Україні діє шахрайська схему рекрутинга. Її мета - виманити гроші у людей, які шукають роботу. Про це розповів QA Engineer Євген Фурсіков у своєму LinkedIn. Так, шахраї можуть прикидатися представниками різних компаній, передають Патріоти України.

Як діють аферисти?

  1. Рекрутер контактує в Telegram, надає тестове завдання.
  2. Він запрошує на співбесіду із лідом, який перед спілкуванням раптово хворіє.
  3. У компанії пишуть, що ще раз переглянули тестове, все добре, перспективна робота.
  4. Пропонують прекрасний офер без спілкування та жодної співбесіди.
  5. Офер із гарними умовами, зарплатня більша від бажаної, оплачуване навчання, страхування, віддалена робота, техніку видають.
  6. Коли кандидат приймає цей офер, то його просять внести страховий внесок за ноутбук.

"Ще раз нагадуємо, перевіряйте інформацію про компанії, читайте відгуки, і ні в якому разі не скидайте кошти", – зазначає айтівець.

Раніше повідомлялося, що в Telegram злетіла кількість фейкових чат-ботів українських банків. Шахраї створюють їх для того, щоб дізнаватися особисті дані українців та красти гроші з їхніх карток.

Щоб убезпечити себе, необхідно уважно перевіряти, чи на справжній чат-бот фінустанови ви потрапили, розповіла Олеся Данильченко, заступниця директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА.

"У Telegram необхідно обов'язково перевіряти, чи це той самий бот, яким ви користувалися, чи це оригінальний бот банку. Треба переглядати, чи є там синя галочка, хоча зловмисники навіть навчилися її примальовувати. Рекомендую: якщо ви раніше не користувалися банківськими чат-ботами, якщо не можете розрізнити, не впевнені в цьому, то краще скористатися якимись іншими варіантами сервісів. Наприклад, можна зайти в інтернет-банкінг", – пояснює експертка.

Пенсіонери можуть отримати до 10 тис. грн допомоги до дня народження: Ось кому виплатять такі гроші

понеділок, 24 лютий 2025, 6:56

Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Суддя підвищив собі пенсію до космічної суми

понеділок, 24 лютий 2025, 6:33

Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...