Пенсійний вік в Україні становить 60 років, але деякі категорії пенсіонерів можуть достроково вийти на заслужений відпочинок. У тому числі ті, хто постійно проживав або працював у зоні гарантованого добровільного відселення третьої категорії ЧАЕС, передають Патріоти України.
Такі громадяни можуть вийти на пенсію у 54 роки.Таким чином, вийти на пенсію достроково можуть українці, які постійно проживали чи працювали у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років за станом на 1 січня 1993 року.
Також вийти достроково на пенсію можуть громадяни, які мешкали в Чорнобильській зоні з моменту аварії на ЧАЕС і до 31 липня 1986 року. Умовою нарахування виплат є не менше 6 років проживання або роботи в зоні гарантованого добровільного відселення. А для тих, хто проживав чи працював у Чорнобильській зоні після 31 липня 1986 року – 2 роки.
Ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи мають за законом право вийти на пенсію на 5-10 років раніше від інших громадян. Вік виходу пенсію залежить від виконуваної роботи.
На 10 років раніше можуть вийти на пенсію українці, які працювали у зазначеній зоні з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року – не менше 5 календарних днів.
На 5 років скорочується пенсійний вік для тих, хто з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року пропрацював у Чорнобилі від 1 до 5 календарних днів, 1987 року – від 10 до 14 календарних днів, 1988 року – не менше 30 календарних днів , на чинних пунктах санітарної обробки та дезактивації техніки або їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...