Невиплата чи затримка заробітної плати не є поважною причиною відсутності працівника на роботі. Його можуть звільнити за прогул. Прогулом вважається відсутність працівника на роботі без поважних причин більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня, передають Патріоти України із посиланням на Тhe Рoint.
Однак, роботодавець не може звільнити працівника за прогул, якщо він відсутній на своєму робочому місці, але знаходиться на території підприємства або поза його межами з виробничої необхідності.
Процедура звільнення за прогул чітко врегульована законодавством. Але немає переліку причин відсутності працівника на роботі, які вважаються поважними. Тому звільнити працівника не так легко. Адже роботодавець має самостійно оцінити чи є причина відсутності поважною. Зі свого боку працівник повинен надати докази того, що причина була поважною.
Оцінюючи чи є невихід працівника на роботу в зв'язку з невиплатою заробітної плати поважною причиною, суди виходять з того, що законодавством окремо урегульовано питання захисту працівників. Тому невиплата чи затримка зарплати не вважається поважною причиною відсутності на роботі. Юристи радять працівникам, замість не виходу на роботу, звернутися до суду або Держпраці.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...