Невиплата чи затримка заробітної плати не є поважною причиною відсутності працівника на роботі. Його можуть звільнити за прогул. Прогулом вважається відсутність працівника на роботі без поважних причин більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня, передають Патріоти України із посиланням на Тhe Рoint.
Однак, роботодавець не може звільнити працівника за прогул, якщо він відсутній на своєму робочому місці, але знаходиться на території підприємства або поза його межами з виробничої необхідності.
Процедура звільнення за прогул чітко врегульована законодавством. Але немає переліку причин відсутності працівника на роботі, які вважаються поважними. Тому звільнити працівника не так легко. Адже роботодавець має самостійно оцінити чи є причина відсутності поважною. Зі свого боку працівник повинен надати докази того, що причина була поважною.
Оцінюючи чи є невихід працівника на роботу в зв'язку з невиплатою заробітної плати поважною причиною, суди виходять з того, що законодавством окремо урегульовано питання захисту працівників. Тому невиплата чи затримка зарплати не вважається поважною причиною відсутності на роботі. Юристи радять працівникам, замість не виходу на роботу, звернутися до суду або Держпраці.
Німецький фонд Diakonie з березня 2023 року розпочав другий етап фінансової допомоги українцям. Гроші можуть отримати біженці у Польщі, які прибили до країни після 24 лютого 2022-го, передають Патріоти України. Той член сім'ї, які звернеться за допомог...
Французька мережа будівельних гіпермаркетів Leroy Merlin вирішила передати всі свої магазини в Росії місцевому менеджменту. Про це йдеться у заяві власника мережі групи ADEO. "Після понад 18 років діяльності в Росії передача контролю на мережею Leroy M...