Разом із бюджетом на 2021 рік Україна отримала нові соціальні нормативи, орієнтири щодо інфляції і навіть комунальних субсидій, передають Патріоти України.
Урізали фінансування субсидій – платити за комуналку доведеться більшеУ 2021-му на субсидії виділять 36,6 млрд грн. Це майже на 400 млн менше, ніж у 2020-му. І це при тому, що в Кабміні вже анонсували підвищення тарифів на електроенергію, щомісяця перераховують тарифи на газ, розблокували можливість підвищувати тарифи на опалення й гарячу воду.
Одно слово, витрати на комуналку зростатимуть, а грошей на субсидії виділятимуть дедалі менше й менше. У такому разі є три варіанти: або будуть зростати доходи населення, або ретельніше контролюватимуть одержувачів і відсіюватимуть порушників, або розмір субсидій скоротиться.
Ймовірно, у 2021-му українці зіткнуться відразу з трьома варіантами. Замість 15% від сукупного доходу сім'ї на комуналку можна буде віддавати 20%. Тобто розмір особистого платежу збільшиться (одразу після карантину). Припустимо, якщо сукупний дохід вашої сім'ї із двох осіб 10 тис. грн, а за комуналку потрібно платити 2 тис. грн, зараз субсидія становитиме близько 500 грн, а в 2021-му ви можете зовсім втратити на неї право.
Скасували підвищення зарплат – грошей на пенсії буде не вистачатиКабінет міністрів переніс підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн із липня на грудень 2021-го. А це означає, що українці з мінімальними доходами (переважно це працівники бюджетної сфери) недоотримають кілька тисяч гривень.
Також Кабінет міністрів до другого читання вирішив відмовитися від підвищення зарплат учителям. Уже з 1 січня 2021-го мінімальний оклад для педагога мали підвищити щонайменше до 2,5 прожиткових мінімумів (6810 грн), але його залишили на рівні 4455 грн.
Не стали підвищувати й зарплати медикам, як того просили в МОЗ. Зараз молодим лікарям доводиться йти в лікарні на зарплату в 6-7 тис. грн. Водночас до Польщі їх кличуть на таку ж роботу, але на зарплату в близько 100 тис. грн. Щоб у період пандемії зупинити відтік кадрів, міністр охорони здоров'я Максим Степанов пропонував збільшити зарплати медикам до 23 тис., медсестрам – до 17 тис., а санітаркам – до 12 тис. грн. Кабмін на це не погодився. Наслідки побачимо вже найближчим часом.
На це пішли за рекомендацією МВФ, який наполегливо рекомендував урізати витрати. І Кабмін погодився.
Зазначимо, що від розміру заробітної плати також залежать і надходження до Пенсійного фонду (ПФУ). Як розповів ксміністр соцполітики Андрій Рева, близько 40% усіх, хто працює, платять податки з мінімальної зарплати. Головна причина – решту платять у конвертах. Тому під час підвищення мінімалки збільшуються й надходження в ПФУ.
Скоротили бюджет ПФУ – не вистачить грошей на осучасненняТакож на 8,5 млрд грн депутати вирішили урізати бюджет Пенсійного фонду. Це за спаду економічної активності, особливих умов для фізосіб-підприємців призведе до катастрофічної нестачі коштів у Фонді. Як наслідок, доведеться скасувати ті підвищення, які в законі чітко не прописано.
Наприклад, березневе осучаснення пенсій, незважаючи на активну критику, так і не закріпили в законі. І міністр фінансів Сергій Марченко вже натякнув, що замість березня виплати на 11% можуть підвищити пізніше. Такий крок відіб'ється на більшості пенсіонерів. Через перенесення підвищення вони отримають свої гроші пізніше.
"Обраних" не чіпалиА ось бюджет на державний борг, на Верховну Раду, на Офіс президента урізувати не стали. Ба більше, прокурорам до другого читання додали 2 млрд, на витрати Верховної Ради, порівняно з минулими роками, виділили додатково пів мільярда грн.
Утримання кожного депутата в 2021-му обійдеться українцям у 6 млн грн. У цю суму входять усі витрати: починаючи від зарплати і закінчуючи витратами на автопарк і друк документів. Загалом же витрати на Верховну Раду становитимуть 2,5 млрд грн, хоча ще в торік вони були на рівні 2 млрд грн.
Крім окладу, депутатам також надаються витрати на виконання своїх функцій (витрати розміром у ще одну зарплату), а також компенсація оренди квартири (близько 19 тис. грн на місяць), 25 прожиткових мінімумів на помічників (із 2021-го це 56,7 тис. грн).
І хоч сам бюджет ще можуть переглянути протягом року, за нього вже можна сказати: Кабмін пожертвував інтересами українців заради того, щоб отримати черговий кредит МВФ. По-справжньому ж захищені статті – на витрати самих депутатів і на обслуговування зовнішніх боргів. А на них піде 40% усієї дохідної частини.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...