Україна не поповнювала свій золотий запас на світовому ринку протягом трьох років. Цей показник лишається на рівні 27,1 тонни, але Нацбанк звітує про збільшення частки золота в міжнародних резервах країни – це відбувається через зростання вартості самого металу.
Цього вдалося досягти шляхом викупу золотого брухту – держава купує золото та вироби з цього металу в ломбардах та переплавляє їх на зливки, інформує "Мінфін".
З 2021 року фізичний обсяг золота в резервах Нацбанку лишається незмінним – запаси металу становлять 0,87 млн тройських унцій (27,1 тонни). З них 25 тонн тримають у готівковій формі, а 2,1 тонни – у безготівковій.
Зокрема Україна має близько 2 тисяч зливків афінованого золота, що відповідають міжнародному стандарту LGD (London Good Delivery). Такі зливки важать 400 тройських унцій (12,5 кг) і їх неможливо купити у комерційних банках.
У 2023 році Україна посіла 58 місце серед усіх країн за об’ємом золотого резерву. До лідерів списку нам дуже далеко:
В НБУ назвали основним джерелом поповнення монетарного золота в міжнародних резервах переробку золотого брухту. Не викуплені метал та вироби з нього купують в ломбардах і переплавляють, доводячи до 999,9 проби.
Втім грошова частка золота в міжнародних резервах України зросла з $1,76 млрд у лютому до $1,92 млрд у березні. Це сталося через подорожчання металу на світовому ринку. Варто зазначити, що від початку 2024 року курс золота встановив декілька історичних максимумів – нині ціновий рекорд тримається на рівні 2 350 доларів за унцію.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....