Ілон Маск знайшов рішення несподіваної проблеми, яка виникла з початком формування супутникового угруповання SpaceX на орбіті, – засвічення нічного неба через заломлення сонячних променів через корпуси супутників. Технологія буде протестована з відправкою на орбіту вже наступної партії супутників, тобто протягом найближчого місяця. Якщо план спрацює, сузір'я Starlink стане невидимим для спостерігачів із Землі, повідомляють Патріоти України із посиланням на CNET.
Після запуску перших супутників мережі Starlink, призначених для роздачі інтернету з космосу, астрономи почали скаржитися на підвищену яскравість сотень нових об'єктів, що з'явилися навколо Землі, які ускладнюють спостереження за нічним небом.
Компанія пішла назустріч вченим, пообіцявши зробити все можливе, щоб "маленькі діти могли дивитися на зірки через телескопи". Зокрема, один із супутників покрили експериментальної фарбою, яка знижує коефіцієнт відображення. Однак цього виявилося недостатньо – для того щоб уникнути негативного впливу на, супутники Starlink повинні стати в 10 – 20 разів темнішими.
На зустрічі комітету астрофізиків глава SpaceX Ілон Маск пообіцяв продовжити пошук задовольняючого всі сторони рішення. Новий експериментальний супутник VisorSat повинен, за його задумом, зробитися невидимим для неозброєного ока і звести до мінімуму вплив на астрономічні спостереження. Це буде вже не фарба, а щось на зразок козирка від Сонця як в автомобілі або візору з піни, що блокує сонячні промені.
Випробування VisorSat заплановані на наступний запуск партії супутників Starlink. Останній відбувся зовсім нещодавно, 22 квітня. В ідеалі Маск збирається вивести на орбіту до 30 тисяч супутників для роздачі інтернету.
Крім обіцянок виправити проблему з яскравістю Маск висловив ідею співпраці з астрономами шляхом створення на орбіті "обсерваторії зі спостереження за планетами". "Телескопи наступного покоління", як назвав їх Маск, могли б розташовуватися вище сузір'я Starlink і не стануть нікому заважати. А підняти телескопи на орбіту могла б нова надважка ракета Starship, яка, як сподівається Маск, почне регулярні польоти через кілька років.
Що таке Starlink?
Це проєкт системи навколоземних супутників SpaceX для дешевого і швидкісного інтернету. Тепер Starlink планує пропонувати послуги в деяких частинах США й Канади, після 24-х запусків компанія надаватиме такі послуги по всьому світу.
SpaceX оцінює витрати на проєкт приблизно в межах 10 мільярдів доларів. Разом з тим, завдяки Starlink Маск має намір заробляти гроші для розвитку та роботи SpaceX. Компанія Маска не єдина, хто хоче створити інтернет-мережі на орбіті: цим займаються ще кілька приватних компаній.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...