У довгостроковому вимірі світова економіка хвора. Однак зараз її вдасться врятувати значними фінансовими вливаннями, розповів економіст Борис Кушнірук, передають Патріоти України.
"Падіння котирувань на нафту, швидше за все, призведе до зменшення вартості сировинних товарів, зокрема продукції українського експорту. Йдеться про металургійну та агропродукцію. Але така криза триватиме два-три квартали. Потім світову економіку заллють грошима - і ситуація стабілізується принаймні на найближчі кілька років", - пояснює економіст.
За його словами, з курсом долара в Україні ситуація некритична. "Надмірне зміцнення гривні влітку торік було негативнішим для економіки, ніж сьогоднішнє її ослаблення. Бажано залишатися в коридорі 26-27 гривень за долар. Це буде добре принаймні для промисловців, які займаються експортом та виробляють продукцію для внутрішнього ринку. Тоді імпорт подорожчає. Вітчизняні товари стануть конкурентнішими на ринку", - говорить Кушнірук.
Для України ризики пов'язані не так із зовнішніми факторами, як із внутрішніми. "З одного боку, падіння цін на сировинних ринках може зменшити надходження валюти на внутрішній ринок. Однак якщо відкриють ринок землі, то доведеться легалізувати гривню. Щоб купити землю, знадобиться $5-15 мільярдів у гривні. Тому пропозиція валюти цьогоріч має всі шанси зрости. Водночас більшість проблем пов'язано з монетарною політикою Національного банку", - підсумував економіст.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....