Стабільність чи шок: У НБУ оцінили, як гнучкий курс вплинув на валютний ринок

Ситуація на валютному ринку в Україні після того, як Національний банк 3 жовтня запровадив гнучкий курс, залишалася стійкою. Ринок продовжує адаптуватися до нових умов, повідомила пресслужба НБУ передають Патріоти України.

"Підвищений попит на валюту очікувано спостерігали в перші два дні дії нового режиму, проте валютні та вербальні інтервенції НБУ мінімізували курсові коливання, і попит стабілізувався", — йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що валютний ринок продовжує адаптуватися до нових умов:

  • курс помірно коливається в обидва боки;
  • обсяги та сальдо клієнтських операцій поступово повертаються на рівень попередніх місяців;
  • інтервенції НБУ скорочуються.

"За кілька тижнів дії курсового режиму гривня навіть дещо зміцнилася як на міжбанківському, так і на готівковому ринках. Збереження стійкості валютного ринку позитивно впливатиме на курсові й інфляційні очікування", — зазначили в регуляторі.

Водночас ризики для курсової стійкості, а відповідно й для цінової динаміки в умовах війни залишаються. Як зазначають в НБУ, призупинення "зернового коридору" та серйозні збитки портової інфраструктури через російські обстріли вже призвели до скорочення валютних надходжень в Україну. Якщо Росія продовжить свої терористичні атаки проти логістичних маршрутів, то експорту буде завдано ще більшої шкоди.

"Загострилася й проблема із затримками повернення валютної виручки окремими експортерами. Зокрема, в останні місяці послабилася ритмічність надходження міжнародної допомоги. Те, що ці ризики поки що не реалізувалися в повному обсязі, не свідчить, що під час ухвалення монетарних рішень їх потрібно залишати поза увагою", — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, Нацбанк знизив рівень облікової ставки з 20% до 16%. Правило почало діяти з 27 жовтня. Водночас в НБУ залишили процентні ставки за своїми операціями з банками без змін:

  • за тримісячними депозитними сертифікатами ставка відповідатиме обліковій ставці + 4 процентних пункти (20%);
  • за кредитами рефінансування — обліковій ставці + 6 процентних пунктів (22%).

Також нагадаємо, що 2 листопада експерт розповів, що буде з доларом до кінця року. За словами ексчлена Ради НБУ Віталія Шапрана, в України є великий державний борг, який в умовах війни продовжує зростати. Відповідно, не можна допускати девальвації гривні, адже це призведе до глобальних наслідків.

Молочка перетворюється для більшості українців на розкіш: Експерти прогнозують подальше зростання цін

субота, 27 липень 2024, 19:00

У червні зростання цін на продукти прискорилося і стало найбільшим з початку 2024 року, нагадують Патріоти України. Восени ще подорожчають п’ять категорій продуктів, серед них і молоко. . Скільки зараз коштує молоко в Україні та чому ціна на нього зро...

В Україні різко змінилася кількість пенсіонерів: Що відбувається

субота, 27 липень 2024, 17:35

В Україні, незважаючи на старіння населення, кількість пенсіонерів знижується вже впродовж багатьох років. Наприклад, ще в січні 2020-го, згідно з даними ПФУ, їх було 11,3 млн. За весь час їхня кількість незначно зростала всього кілька разів: у квітні ...