Ситуація на валютному ринку в Україні після того, як Національний банк 3 жовтня запровадив гнучкий курс, залишалася стійкою. Ринок продовжує адаптуватися до нових умов, повідомила пресслужба НБУ передають Патріоти України.
"Підвищений попит на валюту очікувано спостерігали в перші два дні дії нового режиму, проте валютні та вербальні інтервенції НБУ мінімізували курсові коливання, і попит стабілізувався", — йдеться в повідомленні.
У Нацбанку зазначають, що валютний ринок продовжує адаптуватися до нових умов:
"За кілька тижнів дії курсового режиму гривня навіть дещо зміцнилася як на міжбанківському, так і на готівковому ринках. Збереження стійкості валютного ринку позитивно впливатиме на курсові й інфляційні очікування", — зазначили в регуляторі.
Водночас ризики для курсової стійкості, а відповідно й для цінової динаміки в умовах війни залишаються. Як зазначають в НБУ, призупинення "зернового коридору" та серйозні збитки портової інфраструктури через російські обстріли вже призвели до скорочення валютних надходжень в Україну. Якщо Росія продовжить свої терористичні атаки проти логістичних маршрутів, то експорту буде завдано ще більшої шкоди.
"Загострилася й проблема із затримками повернення валютної виручки окремими експортерами. Зокрема, в останні місяці послабилася ритмічність надходження міжнародної допомоги. Те, що ці ризики поки що не реалізувалися в повному обсязі, не свідчить, що під час ухвалення монетарних рішень їх потрібно залишати поза увагою", — наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, Нацбанк знизив рівень облікової ставки з 20% до 16%. Правило почало діяти з 27 жовтня. Водночас в НБУ залишили процентні ставки за своїми операціями з банками без змін:
Також нагадаємо, що 2 листопада експерт розповів, що буде з доларом до кінця року. За словами ексчлена Ради НБУ Віталія Шапрана, в України є великий державний борг, який в умовах війни продовжує зростати. Відповідно, не можна допускати девальвації гривні, адже це призведе до глобальних наслідків.
Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...
Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...