Стало відомо, коли в Україні може початися дефіцит бензину - озвучено строки


В Україні в березні-квітні може бути дефіцит пального. При цьому ситуація катастрофічною не буде. Це пов'язано з відмовою країн Європейського Союзу (ЄС) від постачання російських нафтопродуктів. У перші місяці після введення ембарго можуть бути невеликі проблеми з новими постачаннями. Про це розповів у бліцінтерв'ю "Обозревателю" експерт паливного ринку та директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн, передають Патріоти України.

Він зазначив, що січневі постачання пального в ЄС дуже великі, країни формують запаси. Їх має вистачити приблизно на місяць. "Ми бачимо, що оперативні січневі постачання дуже великі. Тому ми накопичуємо пальне, і те саме роблять європейці, закуповуючи й російське пальне, поки воно ще не заборонене. При цьому січень і лютий – місяці мінімального споживання, ми їх пройдемо, я впевнений, взагалі без якихось проблем. А ось у березні, коли вже ці запаси почнуть вичерпуватися і треба буде нові постачання робити, то чи надійдуть ті постачання, чи всі вони надійдуть, чи своєчасно вони надійдуть, яка буде на них ціна? Ось тут вже буде найбільше запитань. Вважаю, це вже буде ближче до квітня, розпочнуться якісь події", – сказав фахівець.

При цьому дефіцит не буде таким, який був на початку повномасштабної війни в Україні. Пального, можливо, десь не вистачатиме, однак нестача не буде критичною.

"Знову-таки, цей дефіцит – це не те, що там заправки зупиняться або ще щось. На ринку виникали дискомфорти й раніше, і погодні умови на це впливають, і політична ситуація. Але я просто не вірю в те, що Європа не купить собі те ж дизпальне, просто в це не вірю. І вони це довели на прикладі ринку з природним газом, від якого залежність від Росії колосальна. Так, вони змогли цей дефіцитний ресурс замістити повністю. Я упевнений, що вони дадуть просто більше грошей, це буде трохи дорожче, ну, можливо, на 10% дорожче, наприклад, за рахунок фрахту, бо далеко везти дуже. Але я не вірю, що заправки просто будуть стояти", – підсумував Куюн.

Таємна "допомога"? Компанії з Індії та Китаю постачали росіянам отруйне м'ясо

середа, 24 квітень 2024, 17:59

У м'ясі буйволів з Індії, яке в Росії часто видають за яловичину і продають по всій країні, Россільгоспнагляд виявив бактерії групи кишкової палички, а в курячих грудках з Китаю, що поставляються на російський ринок, знайшли сальмонеллу. Про це пише ...

Втрати все відчутніші: Нафтопереробка в Росії впала до річного мінімуму - це результат атак дронів СБУ, - Bloomberg

середа, 24 квітень 2024, 8:50

Нафтопереробка на російських заводах у квітні 2024 року впала практично до річного мінімуму. НПЗ (нафтопереробні заводи) в РФ квітні видавали лише 5,23 млн продукції на добу, що є майже найнижчим рівнем з травня-2023. Ключовою причиною падіння стали ре...