Сталося кілька важливих подій: Банкір дав прогноз, що буде з курсом долара до кінця червня

В Україні наступного тижня, 24-30 червня, ситуація на валютному ринку залишатиметься стабільною. Про це "РБК-Україна" розповів банкір Тарас Лєсовий, передають Патріоти України.

Банкір нагадав, що на валютному ринку діє система валютних змін, яка за деяким винятком, є цілком прогнозованою, і в рамках цієї системи щотижневі зміни є малопомітними: наприклад, після тренду на зростання курсів завжди настає зворотний процес, але будь-які курсові зміни завжди є м’якими.

Прогноз курсу:

Коридори допустимих валютних змін на міжбанку та готівковому ринку 40-41 грн /долар та 43-45 грн/євро та 40-41,2 грн/долар та 43-46 грн/євро відповідно.

Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн. Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 2% від стартового курсу тижня.

Як зазначив банкір, минулого тижня сталося декілька важливих подій, які поки що непрямо, але позначаться на валютному ринку у найближчій перспективі.

Зокрема, це анонс чергового червневого пакету макрофіну від Єврокомісії та МВФ на суму понад близько 4,2 млрд доларів, які можуть бути спрямовані на покриття видатків бюджету, а відтак врівноважити дохідну та видаткові частини.

Крім того, це рішення Великої сімки про надання Україні потужного кредиту на 50 млрд доларів, що сплачуватиметься коштом заморожених російських активів.

На його думку, чергове зниження облікової ставки НБУ до 13% свідчить про те, що обвалу гривні найближчим часом не станеться. Крім того, вочевидь девальваційні процеси значно загальмували: очікується, що порівняно з травнем, вони будуть майже нульовими.

"Загалом триває дія режиму "керованої гнучкості", що фактично унеможливлює з’яву неконтрольованих процесів на валютному ринку", - сказав Лєсовий.

"У нас є мережеві обмеження": Українцям розповіли, що буде зі світлом найближчим часом

субота, 20 липень 2024, 17:25

Найближчим часом в українській енергосистемі очікується покращення ситуації. Цьому сприятиме скорочення термінів ремонтів енергоустаткування для підготовки його до осінньо-зимового періоду, передають Патріоти України. Про це повідомив міністр енергети...

Українця через суд змусили повернути пенсію в бюджет: Ось за яке порушення жорстко покарають

субота, 20 липень 2024, 14:45

Городнянський районний суд Чернігівської області зобов'язав пенсіонера повернути в бюджет виплату в розмірі 13 тис. грн. Він отримував пенсію у зв'язку з інвалідністю і при тому не повідомив Пенсійний фонд про своє працевлаштування, передають Патріоти ...