
В Україні зберігається стабільно важка енергетична ситуація з дефіцитом електрики та серйозними проблемами з теплом, і частина будинків від Дарницької ТЕЦ може залишитися без опалення до кінця сезону. Водночас уже з березня очікується незначне послаблення відключень завдяки зростанню генерації, насамперед від сонячних електростанцій. Про це розповів нардеп Сергій Нагорняк ("Слуга народу") в коментарі медіа. За словами парламентаря, Україна має значний дефіцит в енергосистемі, що напряму впливає на стабільність постачання електроенергії та тепла, передають Патріоти України.
У Києві ситуація є особливо критичною, адже понад тисячу багатоквартирних будинків залишаються без належного теплопостачання. Найгірша ситуація склалася в районах, які отримували тепло від Дарницької ТЕЦ. За оцінками Нагорняка, з великою ймовірністю до кінця опалювального сезону відновити подачу тепла в частині цих будинків буде технічно неможливо.
Водночас у вихідні дні українці могли помітити певне послаблення графіків відключень. Зазначається, що це стало можливим одразу з кількох причин. По-перше, суттєво зменшилося споживання електроенергії промисловими об’єктами, адже більшість підприємств у вихідні не працюють. По-друге, почали активніше працювати сонячні електростанції, як промислові, так і домашні.
Сонячна генерація поступово набирає обертів, що дає змогу частково компенсувати дефіцит електроенергії в денні години. За офіційними оцінками, в Україні вже встановлено понад 20 тисяч малих домашніх сонячних електростанцій. Частина з них працює за "зеленим тарифом", інші для власних потреб домогосподарств.
Очікується, що вже протягом найближчого тижня загальний обсяг електроенергії, згенерованої сонячними електростанціями, зросте. Зазначається, що це має позитивно вплинути на баланс системи та дати змогу хоча б частково зменшити навантаження. Нагорняк прогнозує, що вже з березня можливе незначне, але відчутне послаблення графіків відключень електроенергії. Аналогічні обережні покращення очікуються й у сфері теплопостачання, хоча для будинків, підключених до Дарницької ТЕЦ, ситуація залишатиметься складною до завершення опалювального сезону.
Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...
Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...