Так де ж справедливість? Українська земля вважається однією з найкращих у світі, але коштує в десятки разів дешевше, ніж у ЄС

В Україні чорноземи складають близько 9% світових запасів, 30% - європейських. Водночас середня вартість українського гектара становить всього близько однієї тисячі доларів, тоді як в Італії досягає 50 тис., передають Патріоти України.

Згідно з даними Українського клубу аграрного бізнесу, середня вартість гектара землі в Україні становить 26,8 тис. грн (близько 1 тис. доларів). При цьому в країнах ЄС (дані VoxUkraine):

  • Італія – 50,2 тис. доларів;
  • Данія – 20,8 тис. доларів;
  • Іспанія – 15,3 тис. доларів;
  • Франція – 7 тис. доларів.

Також варто враховувати, що ціни в ЄС формуються зокрема й у результаті балансу попиту і пропозиції та загального рівня купівельної спроможності. В Україні ринок землі тільки відкрився, і попри її якість, залишається на одному з найнижчих рівнів у Європі. Також є країни ЄС, де земля коштує близько 4 тис. доларів. До них належать:

  • Естонія – 3,7 тис. доларів;
  • Хорватія – 3,8 тис. доларів;
  • Словаччина – 4 тис. доларів;
  • Латвія – 3,8 тис. доларів;
  • Литва – 4,5 тис. доларів.

Експерт із земельних питань Олег Нів'євський зазначає: зараз вартість оренди близько 125 доларів на рік. Якщо порахувати її капіталізацію за 20 років, то вийдуть показники у 2500 доларів. "Вартість оренди росте значними темпами, – стверджує експерт. – І те, що ринок землі відкрився, теж буде її підганяти. З 2015 року вартість оренди зросла з 37 до 125 доларів, у три рази. У середньому оренда зростає на 20% на рік. Приблизно таке ж зростання можна очікувати й з продажу".

Думку про те, що ціни будуть рости, розділяє і член комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Дмитро Соломчук: "Українці – не такі люди, які будуть щось віддавати за копійки. Можуть бути поодинокі випадки недорогих угод, але масово землю задешево продавати не будуть. Я б навіть радив, якщо ви не маєте гострої необхідності в тому, щоб продавати ділянку, притримайте свою землю, поки ціна за гектар не буде близько 10 тисяч євро".

Джерело: Обозреватель

"Жодних планів": Експертка з питань ядерної енергетики пояснила, чому РФ не передасть ЗАЕС під контроль США

понеділок, 28 квітень 2025, 16:50

У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...

Великий збій: "Епіцентр" повідомив про технічні проблеми - клієнти не можуть здійснити покупки на сайті

понеділок, 28 квітень 2025, 10:50

Уранці понеділка, 28 квітня, у роботі мережі магазинів "Епіцентр" стався збій. Компанія заявляє про тимчасові технічні проблеми. Про це йдеться у повідомленні компанії, передають Патріоти України. "Шановні партнери та клієнти! Маємо тимчасові технічні ...