В Україні виробництва цукру вистачить для того, щоб забезпечити внутрішній ринок. Однак його вартість збільшиться на 10-12% (станом на 7 жовтня продається в роздріб у середньому за 34,7 грн/кг), передають Патріоти України.
Як розповів у коментарі Суспільному заступник директора інституту аграрної економіки Микола Пугачов, цього року посіяли 180 тис. га цукрових буряків, а врожай може становити 100-150 тис. тонн цукру. Цього вистачить для задоволення споживання.
"У 2021 році спожито (було на рівні. – Ред.) трохи більше одного мільйона тонн цукру. Тобто буде вироблено більше, ніж спожито минулого року, плюс є перехідні запаси, що перевищують 300 тис. тонн", – розповів Пугачов.
Зростання цін на цукор почалося ще минулого року. В Україні ціни на нього злетіли на 61,5% за рік. Це частково пов'язано із ситуацією на світовому ринку. Влітку 2021-го у Бразилії були заморозки (які ніхто не очікував). Як результат скоротився врожай цукрової тростини, знизилося світове виробництво і це викликало зростання цін.
Крім того, у собівартості виробництва цукру до 70% займають енергоресурси. Вони значно подорожчали у всьому світі. "Тому ціни на цукор продовжили, нехай не таке стрімке, але певне зростання. Але ми прогнозуємо, за умови макроекономічної стабільності, зростання цін на цукор протягом року не більш ніж на 10-12%", – додав Пугачов.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...