Американський інвестиційний банк Morgan Stanley, одна з найбільш авторитетних інвестиційних інституцій у світі, порадив клієнтам скоротити позиції в єврооблігаціях України на тлі зміни Кабінету міністрів. Про це йдеться в закритому аналітичному звіті Morgan Stanley для клієнтів, повідомляють Патріоти України з посиланням на LIGA.net.
Першою причиною є відхід з українського уряду низки реформаторів, серед яких екс-міністр фінансів Оксана Маркарова і екс-міністр економіки Тимофій Милованов. Автори документа сумніваються, що уряд Дениса Шмигаля зможе зберегти курс по реалізації амбітних реформ.
Другою причиною називають сумнів у тому, що Україна не буде завищувати соціальні витрати після заяви Шмигаля про розширення соцвиплат та підвищення пенсій. Аналітики відзначають, що заяви уряду про підтримку бізнесу і промисловості говорить про те, що розширення бюджетного дефіциту більш ймовірно, ніж підвищення податків.
Це означає, що додатковою умовою для отримання траншу від МВФ може бути план перегляду бюджету, в результаті чого переговори сповільняться.
Третьою причиною називають сумнівну заяву Шмигаля про те, що в 2019 році зміцнення гривні вдарило по українській промисловості. Зокрема, аналітики сумніваються в інструментах, за допомогою яких Кабмін буде послаблювати гривню.
Четвертою причиною є можливий відкат у антикорупційної реформи на тлі тиску на генпрокурора Руслана Рябошапки і директора НАБУ Артема Ситника (першого вже відправлено "слугами" Зеленського у відставку.-прим.).
П’ятою причиною в Morgan Stanley назвали заяву нового міністра фінансів Ігоря Уманського, який засумнівався в необхідності співпраці України і МВФ.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...