"Це - оазис виживання": Чому і як треба боротися з тіньовою економікою в Україні

Обсяг нашої економіки в тіні за даними МВФ складає 43 відсотки. Це дуже багато, говорить в інтерв'ю журналу "Країна" експерт із питань податкової й митної політики В'ячеслав Черкашин, повідомляють Патріоти України.

"Тіньова економіка може бути навіть корисною. Питання у її розмірі. У нас її забагато - 43 відсотки, каже Міжнародний валютний фонд. Для багатьох "тінь" - оазис виживання. Підприємці закидають місточок із неї в офіційну економіку. Умовно, продають один чайник офіційно, два - ні. З першого людина готова заплатити 60 відсотків податку, в з двох хоче отримати гроші на життя", - пояснює експерт.

На його думку, треба зменшити вплив держави на бізнес, знизити податки, прибрати пільги. "Маємо 260 податкових пільг. Наприклад, 27 років дотуємо українські автомобілі. Хто на них їздить? Це величезні суми. І не зрозуміло, наскільки ефективні. Таким чином втрачається близько 350 мільярдів гривень в рік - це загальний податковий провал. Для нас оптимальний показник тіньової економіки - 10-12 відсотків", - додає В'ячеслав Черкашин.

Джерело: Gazeta.ua

В два рази дорожче "Аерофлоту": "Свинку Пеппу" продали за кругленьку суму

субота, 24 серпень 2019, 0:22

Мультсеріал перекладено більше, ніж на 40 мов, він транслюється в 180 країнах. Американський виробник іграшок Hasbro купить канадську компанію Entertainment One, що володіє правами на мультсеріал «Свинка Пеппа», за 4 мільярди доларів. Про це повідомляє...

Окупанти "покращили життя": У Криму забили на сполох через ситуацію із портами

п’ятниця, 23 серпень 2019, 20:59

Загальна кредиторська заборгованість Севастопольського порту становить 79 млн рублів (30 млн гривень). У Криму окупаційний уряд Севастополя виділив 54 млн рублів (20,6 млн гривень) субсидій для нормалізації роботи міського морського порту, передають Па...