"Це - оазис виживання": Чому і як треба боротися з тіньовою економікою в Україні

Обсяг нашої економіки в тіні за даними МВФ складає 43 відсотки. Це дуже багато, говорить в інтерв'ю журналу "Країна" експерт із питань податкової й митної політики В'ячеслав Черкашин, повідомляють Патріоти України.

"Тіньова економіка може бути навіть корисною. Питання у її розмірі. У нас її забагато - 43 відсотки, каже Міжнародний валютний фонд. Для багатьох "тінь" - оазис виживання. Підприємці закидають місточок із неї в офіційну економіку. Умовно, продають один чайник офіційно, два - ні. З першого людина готова заплатити 60 відсотків податку, в з двох хоче отримати гроші на життя", - пояснює експерт.

На його думку, треба зменшити вплив держави на бізнес, знизити податки, прибрати пільги. "Маємо 260 податкових пільг. Наприклад, 27 років дотуємо українські автомобілі. Хто на них їздить? Це величезні суми. І не зрозуміло, наскільки ефективні. Таким чином втрачається близько 350 мільярдів гривень в рік - це загальний податковий провал. Для нас оптимальний показник тіньової економіки - 10-12 відсотків", - додає В'ячеслав Черкашин.

Джерело: Gazeta.ua

Чому СРСР програв США в космічній місячній гонці, - американський експерт

неділя, 26 травень 2019, 22:24

СРСР мав всі шанси перемогти. Але гра була закінчена до кінця 1968-го. Навіть із запізнілим стартом по частині Місяця космонавти могли першими зробити місячну посадку, пише Air & Space: "Але до кінця 1968-го гра була закінчена", передають Патріоти Укра...

Куди штовхає країну Коломойський: "Знову дефолт? Чим обернуся "кінець епохи бідності" по-аргентинськи", - журналіст

неділя, 26 травень 2019, 21:19

Уряд проринкових технократів, "хрестовий похід" президента проти корупціонерів, підтримка США і рекордний кредит від МВФ не врятували Аргентину від економічної рецесії. Що ж тоді казати про Україну в її теперишніх реаліях? Які уроки має винести Україна...