"Це - оазис виживання": Чому і як треба боротися з тіньовою економікою в Україні

Обсяг нашої економіки в тіні за даними МВФ складає 43 відсотки. Це дуже багато, говорить в інтерв'ю журналу "Країна" експерт із питань податкової й митної політики В'ячеслав Черкашин, повідомляють Патріоти України.

"Тіньова економіка може бути навіть корисною. Питання у її розмірі. У нас її забагато - 43 відсотки, каже Міжнародний валютний фонд. Для багатьох "тінь" - оазис виживання. Підприємці закидають місточок із неї в офіційну економіку. Умовно, продають один чайник офіційно, два - ні. З першого людина готова заплатити 60 відсотків податку, в з двох хоче отримати гроші на життя", - пояснює експерт.

На його думку, треба зменшити вплив держави на бізнес, знизити податки, прибрати пільги. "Маємо 260 податкових пільг. Наприклад, 27 років дотуємо українські автомобілі. Хто на них їздить? Це величезні суми. І не зрозуміло, наскільки ефективні. Таким чином втрачається близько 350 мільярдів гривень в рік - це загальний податковий провал. Для нас оптимальний показник тіньової економіки - 10-12 відсотків", - додає В'ячеслав Черкашин.

Джерело: Gazeta.ua

Німеччина "здала" позиції: В ЄС з'явився новий лідер за кількістю заявок на притулок від мігрантів

понеділок, 7 квітень 2025, 12:30

Довгий час Німеччина залишалася лідером серед країн Європейського Союзу за кількістю заяв про надання притулку. Але за три місяці цього року ця країна поступилась першим місцем одразу двом державам. Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag з посила...

Відключення світла в Україні можуть повернутися: До чого варто готуватися

понеділок, 7 квітень 2025, 12:22

В Україні спостерігається значний енергодефіцит в системі, який може викликати повернення графіків відключення. Українцям радять заощадливо використовувати світло. Як зазначають в "Укренерго", внаслідок негоди наразі знеструмлено 10 населених пунктів в...