Просто підвищувати тариф на електроенергію в Україні немає сенсу, треба проводити загальну реформу, у рамках якої ввести ринкову ціну на світло. Наразі всі регуляції у сфері енергоринку є "не мудрими і неправильними", вважає директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передають Патріоти України.
"У заборгованості на ринку люди невинні насправді, населення невинне. Але через те, що немудро і неправильно влаштовані регуляції, на ринку електроенергії постійно зростають борги перехресно всіх і всім. Треба змінювати саму модель", – зауважив експерт для OBOZ.UA.
Саме при зміні моделі треба вводити ринкову ціну електроенергії для людей. "Об'єктивно я не бачу іншого шляху, і ми до цього дійдемо. Питання тільки, ми будемо різати хвоста невеликими дольками, чи один раз переведемо ситуацію. Да, це буде доволі боляче. Але буде один раз і більше не повториться", – вважає Харченко.
Тариф на світло повинен мати "абсолютно прозору, чітку і автоматично працюючу систему підтримки" тих, хто не здатен платити за ринковими цінами. "Для цих людей має абсолютно чітко працювати система підтримки, адресного субсидування. Так, щоб їм не доводилось стояти в принизливих чергах і доводити, що вони не верблюди", – сказав експерт.
Наразі, як слушно додав Харченко, ціни на світло складаються "несправедливо, нечесно і неправильно" – наприклад, однаково "для будинків по 600 метрів з басейнами і саунами, і для квартири в старому будинку". Саме тому просто підвищувати тариф для населення немає сенсу, бо всі ці викривлення залишаться.
"На мій погляд, це єдиний здоровий шлях, якщо ми хочемо відновити електроенергетику, і якщо ми хочемо мати електрику постійно і цілодобово. Бо якщо зберігати систему, яка діє сьогодні, повірте, ми будемо просто звикати до відсутності світла", – впевнений експерт.
З 1 серпня 2025 року в Україні повертаються штрафи за порушення вимог законодавства щодо реєстраторів розрахункових операцій (РРО та ПРРО), передають Патріоти України. Для бізнесу це означає повернення до фінансових санкцій у повному розмірі: 100% від ...
Росія вже почала імпортувати яблука з Північної Кореї. А північнокорейські виробники продукції, від варення та ковбас до пива та акордеонів, зареєстрували торговельні марки у Федеральній службі інтелектуальної власності Росії. Про це пише Financial Tim...