"Це пряме шкідництво і пряма брехня": Експерт пояснив, куди підуть гроші від підвищення тарифів на електроенергію для населення

Підвищувати вартість електрики для людей держава має моральне право, коли вичерпала інші можливості, зокрема корупційну складову. У цьому випадку йдеться про її посилення урядом в непрозорих схемах монополіста - "Енергоатома"

Рішення про підвищення тарифів зустріло чимало критики. І воно ухвалене у варіанті, який є найгіршим з тих, що тільки можна було придумати. Про це сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в інтерв'ю Radio NV.

Куди підуть гроші

За словами Харченка, гроші підуть у дві компанії. Зокрема, 15% в "Укргідроенерго", яке потребує грошей на відновлення. Натомість 85% піде в "Енергоатом".

"І якщо бути відвертим, це просто маячня якась, тому що "Енергоатом" і не постраждав, і немає об'єктів, які треба відновлювати; і спускає гроші, вибачте, в унітаз, імітуючи будівництво нових атомних реакторів, які навіть за ідеальної ситуації можуть з’явитися не раніше, ніж за 10−15 років", – стверджує фахівець.

Експерт наголошує: це їхній природний термін будівництва. Останні реактори таких типів в США будувалися один – 17 років, інший – 21 рік. І завершені були місяць тому. Ціна кожного становить 15 мільярдів.

"Відповідно, те, що робить Енергоатом, я підтримати не можу жодним чином. Я вважаю, що це пряме шкідництво, і це абсолютна шкода інтересам держави, з точки зору енергетичної безпеки. А те, що робить Міністерство енергетики, і те, що воно каже публічно, – це просто пряма брехня", – запевняє Харченко.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...