У 2-3 дорожче: У Раді розповіли, чи допоможе Україні електроенергія з Європи

Імпорт електроенергії в Україну здійснюють промислові підприємства в обсязі 200-300 мегават на годину при загальному споживанні в країні 12 тисяч мегават на годину. Про це сказав голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус В ефірі телемарафону, зазначивши при цьому, що обсяг 200-300 мегават - це не достатній обсяг з точки зору загальної енергосистеми, передають Патріоти України.


"Станом на зараз обсяг 200-300 мегават, це не дуже великий обсяг з точки зору загальної енергосистеми. Обласний центр середній може споживати більше електроенергії", - сказав він.

За словами депутата, цей імпорт здійснюють певні підприємства, у яких електроенергія не займає багато у виробництві, – до 10% від постійного виробничого процесу, але вона вкрай необхідна. При цьому електроенергія з Європи в 2-3 рази дорожча, ніж в Україні.

В цілому такий імпорт корисний і це дає можливість збалансувати роботу енергосистеми, але дає тільки близько 2% від загального споживання.

"З вечора суботи (21 січня - ред.) почався цей імпорт, це більш-менш відчутні обсяги, але вони не є критично великими з точки зору загальної енергосистеми, тому що ми споживаємо близько 12 тисяч мегават на годину, а імпорт – це 200-300 мегават на годину", - додав Герус.

Імпорт електроенергії в умовах війни:

У 2023 році почався імпорт електроенергії в Україну з Європи, поки в невеликих обсягах, проте Міністерство енергетики розраховує на його збільшення. У січні Кабінет міністрів пообіцяв промисловим споживачам, що буде налагоджений імпорт електроенергії з ЄС.

Ціни астрономічні, але конкурентів немає: Сербська авіакомпанія продовжує рейси до РФ

середа, 29 березень 2023, 23:15

Національна авіакомпанія Сербії Air Serbia лишилась єдиним європейським перевізником, за допомогою якого росіяни можуть потрапити прямо до Європи, тому авіаквитки з Москви до Белграда коштують дуже дорого. Про це повідомляє avianews.com, передають Патр...

Авторитетна інвесткомпанія прогнозує істотне зниження курсу долара до гривні протягом 2023 року

середа, 29 березень 2023, 19:41

Курс долара в Україні може стати однією із найбільших несподіванок 2023 року. Незважаючи на війну та падіння економіки, ситуація у валютному секторі країни виглядає досить оптимістично. Причому є підстави для плавного зниження курсу іноземних валют щод...