У Києві та Київській області діють найжорсткіші в Україні обмеження подачі електроенергії. І найближчим часом ситуація не зміниться, адже така ситуація з графіками у столиці пов'язана з великою кількістю критичної інфраструктури. В результаті рядовим споживачам в умовах дефіциту залишається менше струму.
Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко на брифінгу. Нагадаємо, якщо в більшості регіонів гарантовані відключення світла за графіками становлять від 4 до 8 годин без електрики на добу, то у Києві, за умови цілодобової дії графіків, світла сумарно немає від 9 до 12 годин на добу, залежно від дня тижня.
Харченко пояснив, що у разі дефіциту електроенергії системний оператор "Укренерго" розподіляє всю доступну в країні електроенергію регіонами згідно з прогнозами споживання. "Якщо у когось у прогнозі 100 МВт, а є лише 90 МВт, то їм дали ліміт у 90, у когось 150 МВт – дали 130 МВт. Тобто за відсотковим розподілом", – розповів Харченко.
Після цього всі регіони із виділеного "Укренерго" обсягу електроенергії покривають критичну інфраструктуру. А вже інше – розподіляють на інших споживачів, зокрема побутових.
"І Київ, як столиця, має найбільшу кількість критичної інфраструктури. Відповідно відсоток споживання критичної інфраструктури в Києві відчутно вищий, ніж по країні. Тому кияни та малий і середній бізнес Києва, які не є критичною інфраструктурою, отримують менше у відсотках, ніж у будь-якому іншому регіоні. Це така реальність", – пояснив експерт.
Графік відключення електроенергії у Києві: який діє
Для Києва графік являє собою таблицю, розбиту на дні тижня (понеділок – неділя) та години доби (00-24). Кожна клітинка має колірне позначення:
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...