У Києві та Київській області діють найжорсткіші в Україні обмеження подачі електроенергії. І найближчим часом ситуація не зміниться, адже така ситуація з графіками у столиці пов'язана з великою кількістю критичної інфраструктури. В результаті рядовим споживачам в умовах дефіциту залишається менше струму.
Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко на брифінгу. Нагадаємо, якщо в більшості регіонів гарантовані відключення світла за графіками становлять від 4 до 8 годин без електрики на добу, то у Києві, за умови цілодобової дії графіків, світла сумарно немає від 9 до 12 годин на добу, залежно від дня тижня.
Харченко пояснив, що у разі дефіциту електроенергії системний оператор "Укренерго" розподіляє всю доступну в країні електроенергію регіонами згідно з прогнозами споживання. "Якщо у когось у прогнозі 100 МВт, а є лише 90 МВт, то їм дали ліміт у 90, у когось 150 МВт – дали 130 МВт. Тобто за відсотковим розподілом", – розповів Харченко.
Після цього всі регіони із виділеного "Укренерго" обсягу електроенергії покривають критичну інфраструктуру. А вже інше – розподіляють на інших споживачів, зокрема побутових.
"І Київ, як столиця, має найбільшу кількість критичної інфраструктури. Відповідно відсоток споживання критичної інфраструктури в Києві відчутно вищий, ніж по країні. Тому кияни та малий і середній бізнес Києва, які не є критичною інфраструктурою, отримують менше у відсотках, ніж у будь-якому іншому регіоні. Це така реальність", – пояснив експерт.
Графік відключення електроенергії у Києві: який діє
Для Києва графік являє собою таблицю, розбиту на дні тижня (понеділок – неділя) та години доби (00-24). Кожна клітинка має колірне позначення:
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...