У Раді розповіли, коли почнеться робота над підвищенням податків, на які хочуть збільшити ставки

Остаточні параметри значного збільшення ставок деяких основних податків (ПДВ та військового збору) в Україні будуть відомі після червня. При цьому активна робота над підвищенням податків може розпочатися вже у липні.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк. Зазначивши: причиною ж підвищення податків є витрати на оборону – які збільшились.

Зокрема, пояснив нардеп, раніше очікувалось, що розрив бюджету складе близько 400 млрд грн. Однак через збільшення видатків цифра може сягнути 720 млрд грн.

Причин цього, за його словами, кілька. Зокрема:

  • інфляція;
  • мобілізація;
  • потреба у зброї.

Втім, визнав нардеп, навіть оперативне ухвалення рішення про підвищення ставок основних податків не зможе повною мірою вирішити проблему України з нестачею грошей. На це може просто не вистачити часу.

"Остаточні параметри будуть відомі після червня. Те, що не вистачатиме грошей, я говорив з вересня минулого року, коли побачив бюджет. ... Навіть якщо податки будуть прийняті у серпні, у що я не вірю, у нас залишиться лише чотири місяці, щоб закрити бюджетну діру", – резюмував він.

Які податки хочуть підвищити в Україні

Загалом же в українському уряді працюють над значним збільшенням ставок деяких основних податків. Зокрема, йдеться про:

  • податок на додану вартість (ПДВ);
  • військовий збір, який можуть не лише підвищити, а й запровадити для фізосіб-підприємців (ФОПів), які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Самі ж зміни хочуть провести через відповідний законопроєкт. Його готує Міністерство фінансів і, як очікується, до Верховної Ради документ внесуть наприкінці червня – на початку липня.

Як зазначають аналітики, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5 до 5%. Аналогічну ставку в 5% можуть запровадити й для ФОПів.

Вас може зацікавити:Йому назавжди буде 30: на Харківщині загинув захисник з Одещини. Фото

Водночас рівень підвищення ПДВ ще дискутується. Тим не менш, поки найімовірнішим підвищенням є 2-3%. Наразі розмір цього податку становить 20%.

Втім, в даний момент остаточне рішення по цифрам ще не прийнято. Дискусія щодо них ще триває.

Відомий китайський автовиробник через санкції залишає Росію і Білорусь

субота, 22 червень 2024, 14:30

Концерн Geely прагне розвивати бренд Zeekr на європейському ринку і не хоче потрапити під санкції, тому експорт авто до РФ та Білорусі буде припинено. . Китайська марка Zeekr припинить продажі автомобілів у Росії та Білорусі. Із 1 липня поставки машин...

Яким буде курс долара до гривні наприкінці місяця. Банкір дав прогноз та пояснив від чого все залежить

субота, 22 червень 2024, 13:45

Наступного тижня ситуація на валютному ринку України ситуація залишатиметься стабільною, попри щоденну мінливість. Економічна складова формування валютних курсів залишається вельми оптимістичною. Про це заявив Тарас Лєсовий, начальник департаменту казн...